Problem : Metal Yorgunluğu

28.10.2019
A+
A-

Engin Erdem yazdı…

Bireysel hatalar sonucunda iyi oynadığı bir maçı kaybetti Antalyaspor. İki haftadır bireysel hataların kurbanı oluyoruz. Ciddiyetsizlik mi, yoksa önüne geçilemez bir konsantrasyon eksikliği mi bilemiyorum. Fakat bu telafisi olmayan hatalar silsilesini metal yorgunluğu şeklinde açıklayabiliriz.

Ne demek metal yorgunluğu; uzunca bir senedir savunma yükünü sırtlayan oyuncuların yıpranmışlığını görüyoruz. Görüntü sağlam fakat içten içe kırılganlık söz konusu. Sivasspor karşısında oynayan savunma ikilisi Diego ve Celustka’nın beşinci sezonu Antalyaspor’da. Keza ön libero Chico’nun da öyle. Beş sezondur savunma yükü bu oyuncuların sırtında. Geçen sürede Süper Lig’de oyuncu kalitesinin de arttığı düşünülürse yapılan bireysel ve ölümcül hataların nedenine metal yorgunluğu diyebiliriz.

Bu durumun tek bir çözümü var, o da değişim! Genç, başarıya aç ama kaliteli oyuncuların yavaş yavaş Antalyaspor’a katılması gerekiyor. Değişen ve gelişen futbolda değişim ve gelişime çok çok önem veriliyor. Zamanı geldiğinde veda etmek, doğru değişimi sağlamak çok ama çok önemli.

Forvetsiz 1-4-1-5 sistemiyle çıkılan ve iyi niyetli oyuna rağmen yaşanan mağlubiyeti çabuk unutup Beşiktaş maçına hazırlanmak gerekiyor. Alınacak güzel bir iç saha galibiyeti devre arasına kadar Antalyaspor’u ayakta tutacaktır.

Ek olarak Blanco bu takımda kesinlikle oynamalı. Oyuna girdiği an tüm hücum sistemi ve çehresi değişiyor Antalyaspor’un. Böyle bir oyuncudan daha fazla faydalanmalı ve oyuncuda ısrar edilmeli diye düşünüyorum.

Bir kez daha yinelersem, futbolda dün yok. Geçen iki haftayı unutup önüne bakmalı Antalyaspor.

Umarım gelecek hafta Beşiktaş galibiyetini konuşuyor oluruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
16 Mayıs 2021
10 Mayıs 2021
29 Nisan 2021
26 Nisan 2021
21 Nisan 2021