Morais Nerede Morais

15.08.2018
A+
A-

Uzun bir bekleyişin ardından meşin yuvarlak Antalyaspor için dönmeye başladı…

Uzun bir bekleyişin ardından meşin yuvarlak Antalyaspor için dönmeye başladı. Her ne kadar geçen senenin yaz aylarını ümitli geçirdiysek, bu yaz ayını da bilhassa ümitsiz ve karamsar geçirdik. Birçok problem Antalyaspor’u sarıp sarmalamış, pek de bırakmaya yüzü yok gibi duruyorken, ben her zamanki gibi yeşil sahada olup bitenlere bakacağım. Bunlar bizlerin işi değil. Biz taraftarlar her zaman sahanın içerisine futbol topunun biz taraflı nasıl döndüğüne bakmalıyız. Her zaman söylediğim gibi bir tanecik Antalyaspor var.

Kayserispor deplasmanına dönersek, en merak ettiğim şey Bülent Korkmaz’ın nasıl bir oyun formatıyla sahaya çıkacağıydı. Eski hocalık tecrübelerini bilen biri olarak ‘acaba değişmiş mi‘ diye düşünürken ilk on beş dakikada hocanın aynı menatalitede olduğu anladım. Beni hiç şaşırtmadı Bülent Korkmaz. 4-5-1 diziliminde katı bir savunma anlayışla, biraz ürkek biraz korkak, en kötüsü de savunma yaparken agresif olmadan birinci bölge ile ikinci bölge arasına sıkıştırılmış oyuncu topluluğu… Hal böyle olunca çok fazla da dayanamadı Antalyaspor. Hemen su koyuverdik. Erken yenen gol ve sonrasında gereksiz bir kırmızı kart ile ilk yarı bitmeden Kayserispor hanesine üç puanı yazdırmıştı.

İlk haftadan neden bu kadar eleştiriyor diyebilirsiniz fakat hepimizin bildiği üzere Antalyaspor top yapabilen, pas oyunu oynayabilen, yetenekli ayaklardan kurulu bir takım. Biraz daha özgür, biraz daha kendine güvenen ve sıkıntıdan stresten arınmış, mücadele bilinci yüksek bir Antalyaspor’un bu ligde hala yapacak çok şeyi var.

Bülent Hoca umarım elindeki değerin kıymetini anlar. İki yerine bazen dört yer fakat kazancı büyük olur. ÖZellikle Jose Morais döneminde oynanan maçlardaki sisteme bir göz atmalı Bülent Hoca.

REKLAM ALANI
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.