Malatya’da Noel

18.12.2018
A+
A-

Bazı deplasmanların günübirlik tur gibi görülmesine de karşıyım. Takıma motivasyon vereceğine daha çok rahatlık verdiği geri götürdüğü düşüncesindeyim…

Deplasmanda alınan önemli Bursaspor galibiyeti ve puan tabelasındaki üçüncülük hepimiz için çok önemliydi. Haklı olarak gurur duyulacak bir durum olduğunu söylemiştim geçen hafta.

Hedefli ve bir plan, program çerçevesinde hareket eden takımlar galibiyet coşkusunu çabuk atlatmalıdır. Bir gün kutlarsın, taş çatlasın iki gün. Sonra dönersin ve gelecek maça konsantre olursun. Olmadı, Yeni Malatyaspor maçına mental olarak hiç hazırlanmamış bir Antalyaspor izledik.

Türkiye’de en üst liglerde takım sistemleri oturduğu zaman kazanı kazanmayanı taktikler değil; arzular, istekler, coşkular belirliyor. Senelerdir bu böyle olmuştur. Hangi takım maça daha fazla konsantre olur ve maçı kazanmayı isterse, her zaman avantajlı taraf o takım oluyor. Bu birinci sebep. Yeni Malatyaspor öyle konsantreydi ki, Antalyaspor’u bireysel hatalara zorladı. Konsantrasyon kavramını Antalya’da bırakan Antalyaspor da farktan ve farklı mağlubiyetten ucuz kurtuldu.

Bazı deplasmanların günübirlik tur gibi görülmesine de karşıyım. Takıma motivasyon vereceğine daha çok rahatlık verdiği geri götürdüğü düşüncesindeyim. Bazı oyuncularımız için de Noel’e daha on gün var. Bu kadar acele edilmeseydi!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
18 Ocak 2021
7 Ocak 2021
4 Ocak 2021