SadeceAntalyaspor.com
Engin Erdem

Konyaspor Maçını Büyütmeyin

Gerek taraftar gerginlikleri gerekse yakın geçmişteki Eto’o olayı Konyaspor maçının bana göre fazla büyütülmesine neden oluyor. Neden mi büyütmeyelim…

11 Nisan 2018 - 8:58 'de eklendi.
Konyaspor Maçını Büyütmeyin

Son haftalarda Antalyaspor fikstürüne kim göz gezdirse gezdirsin banko üç puan yazdığı maç, Karabükspor deplasmanıydı. Öyle de oldu. Üç puan haneye yazılarak Antalya’ya dönüldü. Biraz zor oldu olmasına fakat önemli olan üç puandı.

Karabük maçından alınan üç puanla 34 puana ulaşan Antalyaspor, sezonun son altı haftasına girilirken gelecek hafta sonu sahasında 28 puanlı Konyaspor’u ağırlayacak. Gerek taraftar gerginlikleri gerekse yakın geçmişteki Eto’o olayı bu maçın bana göre fazla büyütülmesine neden oluyor.

Neden mi büyütmeyelim…

1- Antalyaspor yeni stadyum yapıldı yapılalı kendi saha ve seyircisi önünde kiminle oynarsa oynasın puana yakın olan taraf oldu.

2- Eğer tribün desteği her koşulda sağlanır ve homurtular olmaz ise zaten Konyaspor’un pek fazla direnemeyeceğini düşünüyorum.

3- Antalyaspor, oyunsal anlamda sezonun en formda zamanını geçiriyor.

4- Altı puanlık fark önemli… Bunu korumak ve yenemiyorsan yenilmemek, önümüzdeki haftalarda rakibin direncini kıracaktır.

5- Samuel Eto’o’ya teşekkür edildi ve kendisi gönderdildi. Yeni Eto’omuz, Doukara… Bu olaya fazla duygusal bakılmaması lazım.

6- Sezon başından beri form tutamamış, kırılgan bir takım Konyaspor… Karabükspor’dan sonra sezonun en az gol atan takımıyla karşılaşacağız.

7-  Sonuç ne olursa olsun bu maç Antalyaspor için final değil. Her Antalyalı pazar günü tribündeki yerini alsın. Çok büyük bir problem olmadığı takdirde taraftar evine mutlu dönecektir.

Kalbinde Antalyaspor sevgisi olan herkese…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER