Hatay’a Karşı Hata

30.12.2020
A+
A-

Engin Erdem yazdı…

Takım oyunlarında özellikle de futbolda bazı kalıpları kısa sürede değiştirmek ve düşüncelerin sahaya yansıması kolay olmuyor. Genelde takımın başına ara sezonda gelen antrenörler, geçmiş çalıştırıcının uzun süre çalıştırdığı sistemle devam eder ve kısa dokunuşlar düzeltmeler yaparak doğru zamanı beklerler.

Ersun Yanal çok iyi bir teknik adam fakat Antalyaspor’a geldiğinden beri yaptığı en kötü hata işte burada başlıyor. Sistem değişikliğinin hemen yapılmak istenmesi…

Oyuncu grubu buna uygun muydu? Doğru zaman mıydı? Çok tartışılır fakat benim görüşüm, hem oyuncu grubu hocanın monte etmek istediği sisteme uygun değil hem de doğru zaman değildi.

İşte bu kötü oyun, işte bu sonuçlar hep bu yüzden. Tamer Tuna sistemine devam edilmeli, küçük küçük ilaveler yapılıp tamamen değişiklik için zemin hazırlanmalıydı. Çok fazla ısrar, çok fazla talep, çok hata getirdi. Hala da getiriyor, tıpkı dünkü hayal kırıklığı gibi.

Hatay’a karşı büyük hatalar yapıldı fakat futbolun dünü yok. Önümüze bakmak, bu durumdan nasıl çıkabilir Antalyaspor, onu düşünmek lazım. Kaybedilen sadece üç puan.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
21 Nisan 2021
17 Nisan 2021
12 Nisan 2021
8 Nisan 2021
5 Nisan 2021