SadeceAntalyaspor.com
Engin Erdem

Diriliş; Serik Belediyespor

Serik Belediyespor bu birlikteliği, bu bağlılığı devam ettirirse ve özellikle kadro mühendisliği güzel sağlanırsa daha çok şampiyonluk yaşayacak güçte…

25 Nisan 2018 - 8:56 'de eklendi.
Diriliş; Serik Belediyespor

14 Mart günü Serik Belediyespor Bölgesel Amatör Lig’de playoff’u garantilediği zaman bir yazı kaleme almıştım. Yazıyı hem birkaç senelik Genç Amatör Lig gözlemlerim hem de Serik Ajans sayfasının verdiği Serik Belediyespor maçlarının canlı yayınlarına, özet görüntülerine dayanarak yazmıştım. Yazının yayınlandığı gün hem Belediye Başkanı sayın Ramazan Çalık’tan hem de taraftar grubu lideri Yunus Özparlar’dan çok olumlu geri dönüş telefonları aldım.

Yazdığım yazıda “Serik Belediyespor play off maçlarında zorlanmayacaktır” diyerek bir öngörüde bulunmuştum. Hem Başkanla hem de taraftar grubu lideriyle konuştuğumda onlardaki heyecanı, isteği, başarıya olan hasreti ve bu işe ne kadar emek verildiğini; ayrıca ne kadar ter akıtıldığını duyunca da biraz olsun şüphem varsa o bile kayboldu. Hele ki Yunus Beyin “Ödemiş maçı ilk 20 dakikada 2-0 olur, ilk yarıdan bu iş biter” diyerek günler öncesinden yazması hakikaten Serik Belediyespor ile yatıp Serik Belediyespor ile kalkıldığının da bir göstergesidir.

Dönersek futbola, çocukluğumdan beri futbolun içindeyim. Alt liglerde oynanan futbola da ayrıca ilgim alakam vardır. Hemen hemen her maçı izlerim fakat Serik Belediyespor ilk izlediğim maçtan sonra çok dikkatimi çekmişti. Hatta birkaç arkadaşıma izlemesi için maç özetini göndermiştim. Ben böylesine uyumlu, böylesine tehlikeli ve böylesine birbirini tanıyan bir hücum hattı seyretmedim. Güven Güneri, Toma Tabatadze, Ahmet Teker ve Mirlan Murzaev… Kimin ayağına top gelse bu derece dikine oynayıp bu derece profesyonel bitiricikleri olan, bu denli göze hoş gelen bir hücum futbolu oynayan bir hücum hattı bırakın 3. Ligi; 2. Lig’de bile çok az takımda vardır. Bu şampiyonluktan sonra Serik Belediyespor maçını bir kez seyretmiş bir çocuk, mahallede futbol oynarken top Messi’de değil top Toma’da diye bağırmıyorsa ben futbolu bilmiyorum.

Ortada Başkanından tribününe, oyuncusundan antrenörüne uzanan güzel bir başarı öyküsü var. Sonuna kadar şampiyonluğun tadı çıkarılmalı fakat en kısa zamanda 3. Lig için hazırlıklara başlanmalıdır. Futbolun dünü hiçbir zaman olmaz.

Daha yukarılar neden olmasın? Bence Serik Belediyespor bu birlikteliği, bu bağlılığı devam ettirirse ve  özellikle kadro mühendisliği güzel sağlanırsa daha çok şampiyonluk yaşayacak güçte…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER