Büyük Kumar

17.11.2019
A+
A-

Engin Erdem yazdı…

Son yazımda da belirttiğim üzere Bülent Korkmaz’ın faydasının, zararından çok olduğu düşüncesine hakimim. Hoca kalmalıydı. Suçlu başka yerde aranabilir daha değişik yöntemler izlenebilirdi.

Bülent Korkmaz ile yolları ayırma kararı yanlış fakat Antalyaspor geleceği adına çok daha yanlış bir karar da almış olabilir. Çok riskli ve neye dayanarak, ne düşünülerek Stjepan Tomas kararı verildi? Anlamak çok zor gerçekten. Büyük bir kumar oynandı diyebiliriz.

Antrenörlük ve teknik direktörlük kavramlarını iyi bilmek gerekiyor. Antrenörlük belirli bir alanda uzmanlaşmak ve ona göre çalışmaktır. Teknik direktörlük ise tüm alanları bilmek, yönetmek ve karar almak şeklinde geniş bir uzmanlık alanı diyerek tanımlayabiliriz. Umarım Stjepan Tomas, Antalyaspor’un başarısı için iyi bir teknik direktör olur. Bekleyip göreceğiz.

Son olarak bir öngörüde bulunmak istiyorum. Gerek Bülent Korkmaz gerekse Tomas futbolculuk zamanlarında savunma oyuncularıydı. Teknik direktörlük felsefeleri de benzer olacağı düşüncesindeyim. Tomas da önceliği savunma futboluna verip o yönde düşünecektir. Ligin geri kalan haftalarında savunma zaaflarıyla nam salan Antalyaspor takımı için Tomas ne yollar izleyecek? Durumu düzeltebilecek mi? Yoksa bizi kara günler mi bekliyor? Bekleyip göreceğiz.

Camiamıza hayırlı olsun. Biz Antalyaspor sevdalılarına da geleni en iyi şekilde ağırlamak ve gelenin arkasında durmak düşer.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI