SadeceAntalyaspor.com
Engin Erdem

Birliktelik Analizi

Taraftar görevini yaptı, peki Hamzaoğlu? O da kaliteli bir teknik adam olduğunu gözler önüne serdi…

21 Şubat 2018 - 7:59 'de eklendi.
Birliktelik Analizi

Kayserispor maçı öncesi hafta boyunca gelen haberler takımın maça çok iyi hazırlandığı yönündeydi. Bir gece öncesi “AntalyasporBirlikOluyor” sloganıyla bu sene tek başına takımı sırtlayan cefakar taraftar da sazı eline alınca zaten otomatikman Kayserispor maçının psikolojik üstünlüğü Antalyaspor’a geçti. Mecazi anlamda maçı kazandıracak ilk gol çok erken atıldı.

Hamza Hamzaoğlu ve taraftarın kurtarıcı olacağını bir önceki yazımda belirtmiştim. Taraftar görevini yaptı, peki Hamzaoğlu? O da kaliteli bir teknik adam olduğunu gözler önüne serdi. Uzun zamandır gelen hocaların oynattığı 4-2-3-1 sisteminden biraz olsun uzaklaşarak 4-4-2 sistemine yakın bir dizilişle takımı oynattı. Sangare’yi sağ önde kullanması ve Celustka’yı sağ beke alarak Kayserispor’un en güçlü bölgesi olan sol kanat gücünü kırdı. Oyunu kilitlen, haddini bilerek oynayan bir Antalyaspor seyrettirdi. Son dakikada haftanın pozitifliği ile atılan galibiyet golü de herkesin huzurlu bir hafta geçirmesine sebep oldu.

Teknik analizin yanında Hakan Özmert ve Doukara konusunda çok olumlu transferler demiştim. Hocaya güvenmemiz gerektiğini söylemiştim. Şu an Hakan Özmert gibi bir orta sahayı Avrupa’da 5  Milyon Euro verip de alamazsınız. Doukara da takıma büyük katkı sağlayan, futbola aç bir oyuncu… Kadroya giremeyen oyuncular transfer edildi diyenler biraz utanmıştır umarım galibiyet golünden sonra.

Son sözüm, “Antalyaspor Birlik Oluyor” sloganına destek verip, sosyal medyada maç esnasında eleştiri yapmaya çalışan, futbolla pek alakası olmayan Antalyaspor spor gazetecileri var. Birazcık kuyu kazmayı bırakıp takıma taraftarlar gibi destek olsunlar. Bu olumlu havaya yürekten katılsınlar. Yoksa daha çok utanacaklar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER