Beraberlik Umutlandırır

11.02.2020
A+
A-

Engin Erdem yazdı…

Her şey hemen olsun bitsin, her maç galibiyetle sonuçlansın, 4-5 haftada en az 10 12 puan alalım, tehlike bölgesinden çabuk kurtulalım diyoruz ve çok istiyoruz. Fakat işler öyle olmuyor.

Geçtiğimiz yazılarımda da bahsettim. Ligimiz çok iyi bir lig olmasa bile herkes iyi çalışıyor. Güncel antrenman tekniklerini uyguluyor. Kendi oyuncu yapısına göre belirli bir sistem oluşturmaya çalışıyor. Bunun üstüne bir de ligin ikinci yarısı ve telafisi çok zor olan haftalar var. Göründüğü kadar puanları alıp gelmek, haneye yazdırmak hiç de kolay değil.

Sergen Yalçın’ın bu hafta bir demeci oldu ve çok hoşuma gitti. O demeçte “İyi oyuncu, kağıtta olmaz. Tabelada olmaz. İyi oyuncu, sahada olur ancak. Başka hiçbir yerde olmaz” dedi. Hocanın demek istediğini Antalyaspor’a uyarlarsak, ‘Podolski geldi, goller atacak, takıma üç puanı kazandıracak‘ diye düşünürsek, ilk 11 başlaması gerektiğini savunarak hocayı eleştirirsek doğru olmaz. Kağıt üzerinde tamam, harika bir oyuncu geçmişi var fakat oynatma tercihini hocaya bırakmak gerekiyor. Saha içinde alınabilecek en iyi verimin alınması olmalı beklentimiz. Hem oyuncuya hem Tamer Tuna’ya sımsıkı sarılmalıyız, güvenmeliyiz, verdiği kararlara saygı duymalıyız. Artık dördüncü teknik adamı kaldırmaz bu takım.

Alınan beraberlik, yenilmekten iyidir. Hele ki bu haftalarda mağlubiyet kaos, galibiyet coşku, beraberlik ise umut getirir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
21 Nisan 2021
17 Nisan 2021
12 Nisan 2021
8 Nisan 2021
5 Nisan 2021