Avrupa Korkusu

23.04.2019
A+
A-

Sezon başında kümede kalın, lige çıkmayın teklifine ‘tamam’ diyerek el sıkışacağımız durumlardan Avrupa kovalar haldeyiz…

Puansal olarak “kırk bir kere Maşallah” deyip, dilimizi ısırdığımız bir konumda şu an Antalyaspor. Sezon başında kümede kalın, lige çıkmayın teklifine ‘tamam‘ diyerek el sıkışacağımız durumlardan Avrupa kovalar haldeyiz. Ortada net bir alkışlanacak bir başarı söz konusu.

Avrupa Ligi hedefi iyiden iyice hissedilirken bir taraftan Akhisarspor’un durumuna bakıp Avrupa’dan korkmamak elde değil. Osmanlıspor, Avrupa Kupalarına katıldığı sezon ligden düşmüştü. Benzer hastalık Akhisar’ı da yakalayacak gibi gözüküyor. Yönetimsel hatalar, gereksiz kadro planlamaları, yapılan birçok transfer ve çokça teknik adam değişiklikleri, Avrupa Ligi’ne katılımın kabuslarla sonuçlandığını gözler önüne seriyor. Ya Antalyaspor? Korkmamak elde değil.

Avrupa demişken Fransa’da futbol eğitimini almış ve uzunca yıllar top koşturmuş Mevlüt Erdinç’e değinmeden geçmeyelim. Maçtaki iki hayati dokunuşu üç puanın Antalya’ya gelmesini sağladı. Muazzam iki bitiricilik örneği izledik. Hareketlenme, zamanlama ve vuruş, eğitim kokan iki gol… Kim bilir, belki bu goller Antalyaspor’u Avrupa’ya taşıyacak. Bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
7 Ocak 2021
4 Ocak 2021