Antalya Catenaccio’su

04.02.2021
A+
A-

Engin Erdem yazdı…

Yayıncı kuruluşu izliyorum maçın sonunda. Beşiktaş’ın genç kalecisi Ersin’i göremediklerini söylüyorlar. Ne demek bu? Beşiktaş kalesine top gelmedi, Antalyaspor savunma yaptı demek.

Antalyaspor savunma yaptı. Peki Beşiktaş neden bu savunmayı geçemedi? Asıl sorulması gereken soru bu. Demek ki iyi savunma yaptı Antalyaspor. Beşiktaş bu savunmayı geçecek planlar üretemedi bir iki bireysel hata dışında. Asıl sorgulanması gereken konu bu, Antalyaspor mu iyi savundu yoksa Beşiktaş mı kötü hücum etti?

On kişiye kadar tıkır tıkır işleyen bir plan vardı sahada. Maç önü Ersun Yanal ne düşündüyse oldu. Rakibin kanatlara yöneleceği belliydi. Ona göre solda Fedor, Eren ve Fredy, sağda Imeri,  Amilton ve Bünyamin ile Beşiktaş kenara sıkıştırıldı. Kanatlardaki aksiyonlar engellendi. Çoğunluk sağlandı ve gole kadar birkaç orta ve bireysel hata dışında pozisyon verilmedi. On kişi kalıp golü yedikten sonraki kısım ise olağandı. Önemli olan mağlup olmamaktı.

6-3-1 sistemi, tıkır tıkır işliyor. Görüntüsü kötü fakat tadı mükemmel bir yemek gibi savunma yapıyor Antalyaspor.

Savunma günden güne oturuyor. Günden güne sistem daha iyi oluyor. Savunma, puanlar kazandırıyor. İlerleyen zamanlarda bunun bir üst versiyonu gelecektir. Savunmaya devam…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
29 Nisan 2021
26 Nisan 2021
21 Nisan 2021
17 Nisan 2021
12 Nisan 2021