SadeceAntalyaspor.com
Engin Erdem

Amatör Futbol Hakemleri

Özellikle Antalya Bölgesi gözlemlerime dayanarak, hakemler özellikle alt yapı maçlarını önemsemiyor …

08 Kasım 2017 - 7:58 'de eklendi.
Amatör Futbol Hakemleri

Ne zaman büyük bir maç olsa ülkemizde en az futbol kadar konuşulan konudur hakem konusu. Televizyonlarda, internette, sokakta… Hemen hemen her yerde hatalı bir karardan sonra hakem konuşulur.

Profesyonel liglerde hakemlerin problemli olduğunu biliyoruz fakat bunun amatör futbol tarafı nasıl hiç düşündünüz mü ? Şöyle söyleyeyim, inanılmaz derece kötü düzeyde. Ülkede her ne kadar futbolcu yetişmiyor konusu tartışma konusu ise hakem yetişmiyor konusu da bir o kadar tartışma konusu olmalı.

Ülkenin hemen hemen her yerinde oynanan sayısız futbol maçı düşünüldüğünde bu kadar yetersiz seviyede yapılan hakemlikten kaç takımın başı yanıyor? Kaç gelişmeye açık futbolcunun önü kesiliyor? Kaç sakatlık oluyor, haberiniz var mı? Özellikle Antalya Bölgesi gözlemlerime dayanarak, hakemler özellikle alt yapı maçlarını önemsemiyor. Isınmaya bile çıkmıyorlar. Futbol kurallarının çoğundan bihaberler. Hepsi o haftaki alacağı maç başı ücrete konsantre olmuş. Bitirsem de gitsem havasında hepsi. Sahadaki yanlışlıklar, problemler, konsantre eksiklikleri de cabası. 15-16 yaşındaki çocuklara nasıl davranılır bilmiyorlar ve üstüne üstlük hiçbir şikayet mercii de yok. Bir puanlama sistemi, bir yaptırım… Hiçbir şey yok.

Futbol hakemliği aşağıda da yukarıda da yönetilme konusunda epey problemli bir süreçten geçiyor. Özellikle amatör futbolun ana unsurlarından olan hakemlerin düzeyinin geliştirilip, denetlenmesi ve ciddi bir seviyeye gelmesi gerek.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER