Altı Yedik de Ne Oldu

26.02.2019
A+
A-

Taktiksel ve mental olarak iyi hazırlanan, biraz da futbol şansı yanında olan takımların kazandığı bir lig izliyoruz bu sezon…

Süper Lig her hafta bambaşka artık… Eskiden yüzde seksen ev sahiplerinin kazandığı bir ligden, sonuçları tahmin edemediğimiz bir lige geçiş yaptık. Taktiksel ve mental olarak iyi hazırlanan, biraz da futbol şansı yanında olan takımların kazandığı bir lig izliyoruz bu sezon.

Taktik, mental ve futbol şansı yanında özellikle bu seviyelerde kriz yönetiminin de çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ne oldu Beşiktaş’tan altı gol yediyse? Ne oldu Başakşehir maçında verilmeyen penaltı varsa? Hiçbir şey! Önüne bakıp oyunsal olarak eksikler görüldü. Kötü oynayan, formu düşen oyuncular kenara alınıp doğru hamleler yapıldı. En önemlisi de geçmişe takılı kalmayıp, geleceğe odaklanıldı ve sonucunda Antalyaspor, Sivas’tan üç altın puanla döndü.

Krizleri gayet başarıyla yürüten Bülent Korkmaz’ı tebrik etmek ve hakkını vermek gerekiyor. İki büyük krizi gayet olgun bi şekilde yönetti. Taktiksel ve mental olarak takımı Sivas’a çok güzel hazırladı. Ayrıca yeni transferlerin takım ile taktiğe uygun seçilmesi ve adaptasyon süresi kısalığına ise söyleyecek söz yok. Büyük başarı.

Daha önce de söylemiştim. Sıcak yorumcu koltuğunu bırakıp yeşile dönmek, başarıya aç olduğunun önemli bir göstergesidir. Onun başarısı, Antalyaspor’un başarısı…

REKLAM ALANI
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.