SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Dört Dörtlük Galibiyet

Alanyaspor, Altınordu’yu da yenerek son haftalardaki çıkışını sürdürdü. Geçen hafta da yazdığım gibi bundan sonraki maçlarda iyi futboldan daha ziyade sonuca endekslenmeyiz. Oynanan maçın geniş bir hikayesi var ama bugün bunlardan daha ziyade gördüğüm tehlikeleri sizlere aktarmaya çalışacağım. Zira maçın büyük bölümünü izleyemediğim için saha içine değinmeyi uygun bulmuyorum. Öncelikle Başkanından hizmetlisine kadar verdikleri emek […]

04 Mart 2015 - 12:30 'de eklendi.
Dört Dörtlük Galibiyet

Alanyaspor, Altınordu’yu da yenerek son haftalardaki çıkışını sürdürdü. Geçen hafta da yazdığım gibi bundan sonraki maçlarda iyi futboldan daha ziyade sonuca endekslenmeyiz. Oynanan maçın geniş bir hikayesi var ama bugün bunlardan daha ziyade gördüğüm tehlikeleri sizlere aktarmaya çalışacağım. Zira maçın büyük bölümünü izleyemediğim için saha içine değinmeyi uygun bulmuyorum.

Öncelikle Başkanından hizmetlisine kadar verdikleri emek ve galibiyet için teşekkür ediyorum. Alanyaspor’un galip gelmesi bazılarını sadece anlık mutlu etse de bu takıma gönülden bağlı olanları çok fazla etkilemektedir. Hatta bu aitlik duygusu ile yaşamına bile etki yapmaktadır. Bu yüzden galibiyetler önemlidir. Ama ayağımızı sağlam yere basmamız gerekir. Takım maç kazandıkça sıralamadaki yerimiz belli olacağı için daha şimdiden hedef yükseltmek rehavete sebep olabilir. Önümüzdeki Denizli, Giresun, Osmanlı, Bolu ve Antalya maçları çok zor maçlar olacaktır. Bu maçlardan sonra önümüzü daha rahat göreceğiz.

Ligin ilk yarısında kazanırken aynı şeyleri söylemiştik. Alanyaspor Başkanı ve yönetimi sezon başı konulan hedefe ulaşmak için adım adım giderken, farklı söylemler takıma farklı yansıyabilir. Bu yüzden taraftarlarımız sosyal medyada ve diğer ortamlarda daha dikkatli olmalı. Biz futbolculara güvenelim ve her maça ayrı bakalım.

Altınordu maçında ne yazık ki yine kemikleşmiş seyirciden fazla ilgi yoktu. Maç sonu görüyorum ki, maça dahi gelmemiş olanlar her yerde ahkam kesmeye devam ediyor. Hatta TV görüntüleri ile yayın yaparak seyirci gelmedi diye bizlerin sabrını zorluyorlar. Bugün bir kez daha düşündüm ki; bu kadar verilen emeği ödüllendirmiyorsak, biz bu takımı hak etmiyoruz. İlk kez çıktığı üst ligde daha birinci senesinde zirve mücadelesi veren bir takımı desteklememek ancak üçüncü dünya ülkelerinde olur. Bu arada Alanyaspor’un maçlarına bakmadan “Deveye Eziyet Şenliği”ni bugüne ve aynı saatlere koyanlara ne demeli? Haftaya yapsaydınız olmaz mıydı acaba? Bazıları çıkıp “Etkilemedi.” diyebilir ama ben Alanya maçlarına gelen seyirciyi tek tek bildiğim için etkilediğini net gördüm. Üstelik üst düzey insanların da bu eziyet şenliğine destek vermeleri ne ile anlatılır bilemiyorum.

Son olarak da maç sonu Sanayi grubunun sosyal medya sayfasındaki paylaşımlarda bazı futbolcumuza tepki verildiğini duydum. Ne kadar gerçekçi bilmiyorum ama böyle bir şey yaşanmışsa biz bu tür taraftarı tribünlerde istemiyoruz. Eğer oradaki taraftarlar buna müdahale etmiyorsa veya güvenliğe bunu bildirmiyorsa onlar da aynı eyleme destek veriyor demektir. Buradan açık ve net yazıyorum, bunları bize bildirin bizler de gereğini yapalım. Bu futbolculara tepki koymak Alanyaspor hainliğidir. Bu söylediklerim gruplar harici gelişen bir durum olduğu için ferdi değerlendirilmelidir. Her ne şekilde olursa olsun ben orda olsaydım o kişiler orada barınamazdı. Aynı hassasiyeti takımını seven insanlardan da bekliyorum. Bizler zaten yeri geldiği zaman eleştiriyoruz ama Alanya halkı kendi futbolcusuna tarih boyunca ağır tepki koymadı ve bundan sonra da koymaz. Bizi diğer takım taraftarlarından ayıran en önemli özellik budur. Bu konuda şimdilik bu kadar yazacağım.

Sağlıcakla kalın.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER