SadeceAntalyaspor.com
Eda Genç Aydın

4-2’lik Tarih

Galibiyet için sevmiyoruz Antalyaspor’u ama insan desteklediği takımın da her maçtan üç puanla dönmesini istiyor açıkçası …

09 Şubat 2016 - 10:18 'de eklendi.
4-2’lik Tarih

İki haftadır elim kaleme, kâğıda gitmedi. İşlerim de vardı ayrı mesele ama Antalyaspor adına yazacak bir şey bulamadım son haftalarda. İçim içimi yedi. Antalyaspor dedikçe her şey daha da kötüye gidiyor gibiydi. Sustum. Yine umutlarım tükeniyor, olmayacak dediğim bir zamanda Antalyaspor beni kendime getirdi.

Galibiyet için sevmiyoruz Antalyaspor’u ama insan desteklediği takımın da her maçtan üç puanla dönmesini istiyor açıkçası. Çünkü öyle seviyoruz ki mağlup olduğumuz haftalarda sonraki maç gününe kadar kahrediyoruz kendimizi.

Fenerbahçe takımlar arasında en sevmediğim takımdır. Üstelik bir İstanbul takımı. Şike sebebiyle de ayrı bir antipatisi var bende. Antalyaspor’la oynadığı maçlarda da bin kat artıyor nefretim. Bu maçta son haftalardaki halimizden ötürü galip gelemeyeceğimizi düşünürken Antalyaspor destan yazdı Fenerbahçe karşısında. Ayrı bir keyiflendim. Hafta, okul açılacak olmasına rağmen muhteşem başladı.

Antalyasporlu olmamda en büyük dönüm noktası “Hiç İstanbul’a gittin mi de İstanbul takımı tutuyorsun?” sorusuydu. Şimdi Antalyaspor’a yürekten bağlı biri olarak İstanbul takımı tutan Antalyalılara ya da şampiyon olduğu için İstanbul takımlarını destekleyen insanlara anlam veremiyorum. Benim gibi gerçekleri geç de olsa görmeleri için 4-2’lik skorun bir dönüm noktası olmasını diliyorum.

4-2 kendi stadımızda aldığımız ilk galibiyet. Antalya Arena tarihinde gelecek nesillere anlatılacak en güzel hikâyelerden birine tanıklık etti. Ayrıca stadı dolduran binlerce taraftarımız da buna canlı canlı tanık oldu. Uzakta yaşıyor olmanın acısı da bir kez daha içime oturmuş oldu gerçi ama yapacak bir şey yok tabii.

Bu arada Gençlerbirliği maçı da kaçırılmayacak bir maçtı benim için, gidemedim. Düşüşümüzün kesinleştiği maç sonrası bir Gençlerbirliği maçında babamla astığımız pankartı ve düşüşün acısıyla statta yalnız oluşumuzu unutmayacağım. Kocaeli’ne kardeşimin yanına gittiğim güne denk gelmesi sebebiyle maça gidememek üzücü oldu ama bunu Eskişehir deplasmanıyla telafi edeceğim.

Pazar günü Sevgililer Günü ve Antalyaspor’un maçı var. Bizim için anlamlı bir gün olmasının sebebi maç olması elbette. Maça en sevdiğimle gideceğim. Bu daha da anlamlı kılacak o günü. Bir de galip gelirsek tadından yenmez bir gün olacak.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER