SadeceAntalyaspor.com
Doğancan Ataş

Deplasman Fobisi

Ligde daha rahat bir konuma yerleşmek isteniyorsa iç sahada olduğu gibi deplasman maçlarında da puan toplamamız gerektiği apaçık bir gerçek…

28 Şubat 2018 - 7:26 'de eklendi.
Deplasman Fobisi

Deplasmanda en az puan toplayan 3 takımdan biriyiz. Sadece 4 puan…

Deplasmanda galibiyet alamayan 3 takımdan biriyiz. Antalyaspor, Osmanlıspor ve Karabükspor.

Deplasmanda en az gol atan takımız. 11 maçta sadece 5 gol…

En kötü deplasman averajına sahip ikinci takımız.

Ligde şu ana kadar aldığı 25 puanın sadece 4 puanını deplasmandan çıkaran Antalyaspor, deplasmandaki kötü performansını bir türlü tersine çeviremiyor. Bu sezon üçüncü teknik adamla çalışan kırmızı beyazlı ekibimiz, iç sahadaki performansının tam tersini deplasmanlarda sergilemekten adeta kaçınıyor. İç sahadaki isteğin, ortaya konan mücadelenin, futbolculardaki konsantrasyonun belki de yarısı bile deplasman maçlarında sahaya yansımıyor.

Bu duruma sebep olarak takım içerisindeki dinamikleri sorgulamak gerekebilir. Teknik direktörlerin taktik seçimlerine ve oyuncu değişikliklerinde beklenen etkiyi yaratıp yaratmadıklarına bakılabilir.

Ligde daha rahat bir konuma yerleşmek isteniyorsa iç sahada olduğu gibi deplasman maçlarında da puan toplamamız gerektiği apaçık bir gerçek. Ve her şey kenara bırakılsa bile hiçbir deplasman maçında takımını yalnız bırakmayan Antalyaspor taraftarına deplasman galibiyeti hediye etmek bu takımın boynunun borcudur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER