SadeceAntalyaspor.com
Eda Genç Aydın

Buruk Galibiyet

2015 tarihinden bu yana Antalyaspor resmi Facebook sayfasında engelli durumdayım. Sebebi ise koskoca Antalyaspor Kulübü’ne yakışmayan bir maç duyurusu tasarımını eleştirmem …

23 Şubat 2016 - 10:22 'de eklendi.
Buruk Galibiyet

Bu hafta galibiyet vardı belki ama ben yine de buruktum. Antalya Atatürk Stadı’nda hiç maç izlememiş olmama rağmen yıkılışına çok üzüldüm. Belki de alışkanlıklarımı kolay değiştiremiyor olmam, bulunduğum mekânlarda kolay kolay değişiklik yapamıyor olmam da kentin ortasında hareketsiz kalan stadın yıkılmasına üzülmeme sebep olmuştur. Artık orada bir stat olmayacak ve onun orada olması bile bir rahatlıktı benim için. Antalya’da yaşamıyorum ama stadın yıkılması ve onu bir daha göremeyecek olmak tedirgin etti beni. Yerine ne yapılırsa yapılsın beni mutlu etmeyecek. Hatta yapılacak olan şey her neyse her gördüğümde “Ah Atatürk Stadı!” dedirtecek bana.

Ben kendi açımdan Atatürk Stadı’yla ilgili hiçbir anıya sahip olmadan üzüntümü yaşadım. Bir de yıllarca o statta maça gitmiş, belki de Antalyaspor’la o statta tanışmış birçok kişi var. Tribünlerimizin en güzel zamanları o statta anlatılır. Bir de onların gözünden düşününce içimi daha derin bir hüzün kaplıyor açıkçası.

Elbette olaya sadece anılar gözüyle bakmamak gerek. Çağa ayak uydurmuş, daha yüksek kapasiteli bir stadımızın yapılmış olması Antalyaspor adına çok güzel bir gelişme. Ama işe duygusal açıdan bakmadan da edemiyor insan.

Bir de biraz kendimden bahsetmek istiyorum kısaca. Kendimi bildim bileli olmasa da sevdiğim şehre sahip çıkmak amacıyla Antalyaspor’a gönül vermiş, belki burada söylenmez ama Antalyaspor adına da birçok gönüllü iş yapmış birisiyim. Çok da kolay değil işim çünkü Ankara’da yaşayan, Antalyalı bile olmayan bir Antalyasporlu kadın taraftarım. Ayrıca Antalyaspor Kulübü Derneği Üyesi olma şansı da elde etmiş az sayıda “sadece Antalyasporlu”lar arasındayım.

12.09.2015 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Stadı’nda oynanan Eskişehirspor maçından bu yana Antalyaspor resmi Facebook sayfasında engelli durumdayım. Sebebi ise koskoca Antalyaspor Kulübü’ne yakışmayan bir maç duyurusu tasarımını eleştirmemdi. Bugün tasarıma yine bakıyorum, söyleyeceğim cümleler o günden farklı değil. Ben kendimi Antalyaspor’u iyileştirmeye adamış biri olarak Antalyaspor’u biraz ileriye götürebilecek ne varsa söylemek zorunda hissediyorum kendimi. Söylediğim şeylerin hiçbiri kişisel olmaz ki tasarım için söylediğim şey de kişisel değildi elbette ki. Sayfayı kim yönetir, ne amaçla engellemiştir, ne düşünülmüştür bilmiyorum ama kendimi sayfadaki spam kişilerden biri gibi hissetmek de garip oluyor. Hani çok da bir eksik değil benim için ama yine de çabam ve karşılığı olarak buraya yazayım, bulunsun.

Bu hafta galibiyet anılardan ötürü buruk belki ama haftaya alacağımız galibiyetle üst sıralara yükselişin sevincini coşkuya taşıyacağız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER