SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Bir Umut

Adanaspor deplasmanında çok net bir skor ile galip geldik. Böyle bir patlama yapacağımızı düşünüyordum. Ama çok geç patladık. Bundan 3-4 hafta önce yapmalıydık bu patlamayı. Zaten o haftalarda yapsaydık kaderimiz elimizde olurdu şu anda. Adana Demirspor’un bu ligi götüremeyeceğini, fikstürünün zor olduğunu, her şeyden öte oldukça kötü bir futbol oynadığını dile getirdim hep. Zaman beni […]

13 Mayıs 2015 - 10:33 'de eklendi.
Bir Umut

Adanaspor deplasmanında çok net bir skor ile galip geldik. Böyle bir patlama yapacağımızı düşünüyordum. Ama çok geç patladık. Bundan 3-4 hafta önce yapmalıydık bu patlamayı. Zaten o haftalarda yapsaydık kaderimiz elimizde olurdu şu anda.

Adana Demirspor’un bu ligi götüremeyeceğini, fikstürünün zor olduğunu, her şeyden öte oldukça kötü bir futbol oynadığını dile getirdim hep. Zaman beni haklı çıkardı. Adana Demirspor’un bunca hafta potada olmasının nedeni Antalyaspor ve Osmanlıspor’un bol keseden harcadıkları puanlar yüzündendi zaten. Hafta sonu Osmanlıspor-Adana Demirspor maçı oynandı ve maçı Osmanlıspor 2-0 kazanarak Süper Lig’e oldukça fazla yaklaştı. Şahsen ben maçın berabere bitmesi dışında bir sonuç olacaksa Osmanlıspor’un kazanmasını istiyordum. Zira Play Offa kalırsak ki muhtemelen Play Off oynayacağız, Adana Demirspor’un Osmanlıspor’dan daha kolay bir rakip olacağı kanısındayım. Hem sahada hem de saha dışında Osmanlıspor bizden iyi bir takım. Hoş bizimkiler kafayı kırarlarsa fena top oynuyorlar ama işte şartların oluşması gerekiyor. Düşünsenize, Osmanlıspor Play Offta bizim rakibimiz, yani rakiplerine 14 kırmızı kart gösterilmiş, lehine 12 penaltı verilmiş bir Osmanlıspor… Bu saha dışındaki gücü gösterir işte ve ben bu rakipten korkarım. Hem Play Off demek, tecrübe demektir. Adana Demirspor oldukça genç bir takım. Devre arası transfer döneminde Ali Tandoğan gibi Kaleci Serdar gibi tecrübeli oyuncularını yolladılar ve artık şu dönemde takıma ağabeylik yapacak kimse olmamasının acısını yaşıyorlar.

Fikstüre bakıyorum. Bizim bu hafta bir kere gerekirse sahada ve tribünde ölerek Osmanlıspor’u yenmemiz şart. Haydi yendik diyelim… Sonra deplasmanda gideceğiz Elazığspor’u yeneceğiz ve düşmeme mücadelesi veren Bucaspor’un Osmanlıspor’u deplasmanda mağlup etmesini bekleyeceğiz. Biz belki Osmanlıspor’u yeneriz. Belki Elazığspor’u da yeneriz ama Bucaspor’un deplasmanda “güçlü” Osmanlıspor’u yenmesi bana çok zor geliyor. Hoş Adana Demirspor’un da iki maçtan bir tanesinde puan kaybetmesi gerekiyor, bizim Süper Lig’e çıkmamız için.

Dikkat ettiyseniz yazıma kaderimizin kendi elimizde olmadığını yazarak başladım ve bizim ile ilgili fazla bir şey yazmadım. Ellerimizle başkalarına verdik biz bu şansı resmen. Bu hafta çıkıp yine ellerimiz ile bu şansı sürdürmemiz gerekiyor. Bu taraftara, bu oyuncuların borcudur Süper Lig.

Grup 1966 olarak Adana’da da takımımızı yalnız bırakmadık. Pankartımız yine tribünde asılıydı. İstikrarımız devam ediyor. Herkesin ”Bitti.” dediği yerde Grup 1966 ”Bitmedi.” diyerek takımın peşindeydi. Şimdi Osmanlıspor maçında biz tribünden sonuna kadar desteğimizi vereceğiz bu takıma. Gerisi sahada oyuncularımıza kalmış. Gerekirse hakemi de yenecekler!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER