SadeceAntalyaspor.com
Eda Genç Aydın

Antalyaspor Hentbol

Geçtiğimiz hafta Antalyaspor hentbol takımımızın Ankara İl Özel İdare ile olan maçına gittim. Çok çekişmeli ve sert geçen bu maçtan galibiyetle ayrılmanın mutluluğunu yaşadım. Maça gitmek için babama teklifte bulundum. Benimle daha önce de bir Antalyaspor hentbol maçına gelmişti. Hatta pankartın ucundan tutmuştu benimle. Bu maçtan bir gün önce yine gelip gelmeyeceğini sordum ama pek […]

23 Aralık 2014 - 9:25 'de eklendi.
Antalyaspor Hentbol

Geçtiğimiz hafta Antalyaspor hentbol takımımızın Ankara İl Özel İdare ile olan maçına gittim. Çok çekişmeli ve sert geçen bu maçtan galibiyetle ayrılmanın mutluluğunu yaşadım.

Maça gitmek için babama teklifte bulundum. Benimle daha önce de bir Antalyaspor hentbol maçına gelmişti. Hatta pankartın ucundan tutmuştu benimle. Bu maçtan bir gün önce yine gelip gelmeyeceğini sordum ama pek istekli değildi. Birlikte gittiğimiz önceki maçta mağlup olmuştuk, onun da tadı kaçmıştı. Bu kez de mağlup olabileceğimizi söyledi ama bana yine kıyamayarak peşime takıldı, birlikte gittik maça.

Babam açısından kızıyla maça gitmek nasıl bir duygudur bilmiyorum ama ben çok keyif aldım. Hentboldan çok anlamasam da anladığım kadarıyla pozisyonları açıkladım. Zaten maç o kadar heyecanlıydı ki o da kaptırdı kendini. Bir ara oyunculara yorum yapıyordu, çok hoşuma gitti.

Antalyaspor hentbol takımı bu maçta çok hırslıydı. Zaten genel olarak futbol takımımızdan daha büyük bir hırsla oynuyorlar bence. Gösterilen istek maçta belli olurken skor da bu isteğin en önemli yansıması oluyor elbette.

Eve dönüş yolunda galibiyetin verdiği hafiflik vardı üzerimizde. Birlikte gittiğimiz maçlarda galip gelince onda da bir hafiflik, bir mutluluk oluyor ya da ben öyle hissediyorum, bilemiyorum.

Yalnız şunu fark ettim maça gitmeden önce. Önceden annem maça gideceğimi söylediğimde deli olduğumu söylerdi, biraz kızardı “ne işin var” gibilerinden. Babam da aynı şekilde… Kaşlarını çatardı gitmeyeyim diye. Bir sürü erkek içinde ne yapacağımı falan söyleyip ikna etmeye çalışırdı. Ama artık öyle değil, alıştılar. Maç varmış dediğimde “Ne zaman?” diyorlar ya da “Ne maçı?”. “Gitme” demiyorlar. Gerçi kardeşim işin tadını kaçırıp her maç dönüşü bana “ağabey” diyor ama o da ayrı tatlı.

Hentbol maçı galibiyeti sonrası futbol takımının aldığı galibiyet de üzerine cila oldu. Kayseri’yi 2-0 yenmemiz güzeldi elbette ama oynanan futbol yine tatsızdı. Artık neredeyse her maç için aynı cümleleri kurduğumuzdan mıdır nedir bağışıklık oldu sanırım, kızamıyorum hiç. Yine de öyle ya da böyle şans bizden yana. Üç puanı tabloya yazdırıp üst sıralara yükseldik. Haftaya Adanaspor’a karşı ise şansla değil de düzgün futbolla oynarız umarım.
Adanaspor’dan sonra Ankara deplasmanı olacak. Sanırım sabırsızlıkla beklediğim maç da o. Babamı maça gitmek için ikna çabalarım sürse de o maçta yalnız olmayacağımı biliyorum zaten.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER