SadeceAntalyaspor.com
Eda Genç Aydın

Antalya – Ordu

Antalyalı olmayıp Antalya’ya gönül vermiş bir Ordulu olduğumu gocunmadan her yerde söylüyorum. Baba mesleğinden ötürü Türkiye’nin her yeri benim için aynı değerde ama ayrı ayrı çok özeldir. Memleketinde hiç yaşayamamış ama Türkiye’nin gezmediği noktası kalmamış olanlar beni anlarlar. Samimi olduktan sonra hangi şehirli olduğunun da çok önemi yok aslında. Antalya, Antalyalı olmayanlar için sadece yazın […]

23 Eylül 2014 - 2:49 'de eklendi.
Antalya – Ordu

Antalyalı olmayıp Antalya’ya gönül vermiş bir Ordulu olduğumu gocunmadan her yerde söylüyorum. Baba mesleğinden ötürü Türkiye’nin her yeri benim için aynı değerde ama ayrı ayrı çok özeldir. Memleketinde hiç yaşayamamış ama Türkiye’nin gezmediği noktası kalmamış olanlar beni anlarlar. Samimi olduktan sonra hangi şehirli olduğunun da çok önemi yok aslında.

Antalya, Antalyalı olmayanlar için sadece yazın anlam bulan turistik bir şehir olabilir belki. Benim için o kadar basit değildi, olamadı hiç. Antalya’ya olan ilgi ve alakam çocukluktan gelir mesela. En güzel anılar, en sevdiğim insanlarla çocuk denecek yaşta Antalya’da geçtiğinden, bir gönül bağı her zaman vardı Antalya’yla. Bu gönül bağının bir gün beni Antalyasporlu yapacağını ise düşündüm dersem yalan söylemiş olurum.

Antalyaspor’un Orduspor’la maçı olduğu günler, kimlikte yazılı memleketle zıt düşerek Antalyaspor’u desteklemek, Antalya’ya olan sevgimden ötürü benim için normal belki ama dışarıdan bakılınca garip görünüyor. “Şehrinin takımını destekle” derken kimse sadece memleket kast etmiyor elbette ama yine de böyle zamanlarda “ihanet mi” sorusu aklıma gelmiyor değil. Sonra Antalya’da oturup Antalyalı olup şehrine sahip çıkmayan insanlar duydukça, biraz sevgiden ötürü Antalya’yı destekliyor olmanın en ufak bir garip yanını bulamıyorum açıkçası. Antalya güzel bir şehir. Ben ve benim gibilere her zaman kucak açacaktır gelecekte de.

Bu hafta maçımız Orduspor’laydı. Beni düşüncelere salan bir hafta daha Antalyaspor’un Orduspor’a kendi evinde dört gol atmasıyla son buldu. Uzun zamandır böyle gollü bir karşılaşmamız olmamıştı. Ayrıca deplasmanda da yüzümüz gülmüyordu. Bu hafta gülen taraf olmak iyi geldi hepimize ama takım ya da hocayla ilgili yorum yapmak için acele etmemek gerekiyor. Yüzümüzün çokça güldüğü zamanlardan PTT’ye düşüşümüzü hatırlayıp kendimizi toparlamalıyız bu konuda. Henüz yeni yeni geliyor galibiyetler çünkü. Acele etmeyelim.

Bu maçta da taraftar konusunda tablo değişmedi. Aslında sürekli bu konuyu konuşmak da bir nevi Passolig reklamı yapmak gibi. Tribünlerle, maçlarla bağlantısı olan herkesin dilinde bir Passolig. Reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla insanların burunlarından getirmeye devam ediyorlar. Hayrolsun.

Eda Genç

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER