SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Alkışı Hak Edenler

Alanya’da futbola gönül vermiş insanların son haftalarda yolda, sokakta, pazarda çoğalmaya başladığını görmek hepimizi son derece mutlu etmektedir. Her zaman ayağımızı yere sağlam basmalıyız ve her maçı ayrı değerlendirmeliyiz desem de insanlardan Süper Lig söylemlerini duymak ayrı bir haz veriyor. Gönül ister ki bu sokaktaki ilgi artık stadyuma aktarılsın. Takımın bu başarısı bizi mutlu etse […]

10 Mart 2015 - 11:00 'de eklendi.
Alkışı Hak Edenler

Alanya’da futbola gönül vermiş insanların son haftalarda yolda, sokakta, pazarda çoğalmaya başladığını görmek hepimizi son derece mutlu etmektedir. Her zaman ayağımızı yere sağlam basmalıyız ve her maçı ayrı değerlendirmeliyiz desem de insanlardan Süper Lig söylemlerini duymak ayrı bir haz veriyor. Gönül ister ki bu sokaktaki ilgi artık stadyuma aktarılsın. Takımın bu başarısı bizi mutlu etse de aynı şekilde şampiyonluk ve play off mücadelesi veren takımların, taraftarların ilgisini yakalayamamak aynı derecede herkesi üzmektedir. Hiç kimsenin beklemediği bu başarı galiba daha idrak edilemedi. Kazanılan maçlar sonrası günlük haberden öteye geçmeyen yayınlar, şehrin dinamiklerinin ve “STK”lerın yazılı tebrikleri ile sınırlandırılmış sözler ve kaderiyle baş başa bırakılan bir başkan ve yönetim kurulu… Bu şehir sanırım bir yerlerde hata yapıyor.

Son Denizli maçında gidilmeden önce gönlüm Alanyaspor diyordu ama futbol mantığım alınması zor bir maç gösteriyordu. Bu öngörüm iyi ki gerçekleşmedi ve Alanyaspor zirve yarışında “ben de varım” dedi. Sezon sonuna kadar sadece maç sonuçlarına odaklandığımız için yorumlarımız da bu yönde devam edecektir. Süper Lig tecrübesi olan ve bu maç için olağanüstü, ekstra ödüller ortaya koyan Denizli camiası, inanmışların önünde duramadı ve kendini iyice tehlikeli bölgeye attı.

Alanyaspor son iki sezondur başarılı bir grafik çiziyorsa bunun bir ayağı da bu şehirde futbola gönül vermiş insanlarla mevcut yönetim kurulunun iyi diyaloglarla meselelere çözüm bulmasından dolayıdır. Alanyaspor’u yönetenlerin sosyal medyayı yakın takip etmesi, taraftarların görüşlerine karşı da olsa bunu doğru hamlelerle krizleri yönetmesinde etkin rolü vardır. Her maç sonunda kulüp Başkanımızın gruplara teşekkür telefonları açması, sosyal medyada herkese teşekkür etmesi bu birlikteliğin önemli göstergesidir. Aynı şeyleri son haftalarda, özellikle de Denizli maçı sonrası açıklamalarında taraftara teşekkür etmeyen Teknik direktörümüzden de bekliyoruz. Herkese teşekkür ederek taraftarı unutmak, taraftarın motivasyonu açısından önemlidir.

Alanyaspor yönetimi son Denizli maçında da mali durumun zorluğuna rağmen otobüs isteklerine geri çevirmedi. 250 kadar kişinin ulaşımını sağlayarak herkesin gıpta ile bakmasını sağladı. Ulusal basın buna özellikle defalarca vurgu yapıyor. Taraftarlarımız gitmek istese de eğer bu talep yerine gelmeseydi bu kadar organize gidilemezdi. Bu unutulsa da ben büyükleri olarak bu güzel atmosferi sağlayanlara kamuoyu önünde teşekkür ediyorum. Bundan sonra umarım Alanya bu alkışı hak eden insanlara artık topyekûn sahip çıkar. T.C. Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun dediği gibi artık bu takıma herkes sahip çıksın ve Cumartesi günü Oba Stadyumu’nda buluşalım. Eğer bu durum değişmeyecekse, bu inanmışlar yalnız bırakılacaksa, bugün susanlar ömür boyu susmaya devam etsin.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER