Tamer Tuna

25.02.2020
A+
A-

Ahmet Çolak yazdı…

Bu maçta alınan 3 puanın en büyük etkisi, kesinlikle teknik adam Tamer Tuna’dır. Tabi ki 60+8 dakika 10 kişi oynayan takım elbette alkışı fazlasıyla hak ediyor.

İlk yarım saat 0-3 olacak maç, bir anda 1-1’e geldi. Üstüne 10 kişi kalan bir takım çok mücadele etti, çok koştu ve blokları iyi kapattı. Hepsi ayrı ayrı alkışı ve teşekkürü hak ediyor. Çünkü 1 kişi eksik olmasına rağmen ligde direkt rakibin olan takıma karşı deplasmanda 3 puan almak çok önemliydi.

Burada maça çok iyi başlayan ve bir de asist yapan Sinan Gümüş’ün anlaşılmaz bir şekilde itiraz ve sonrasında kontrolsüz bir hareketten atılması affedilecek bir durum değildi. Takım arkadaşları olağanüstü bir reaksiyon göstererek hem Sinan’ı hem de takımı kurtardı.

Tamer Tuna takımı ve şehri tanıdıkça daha da istikrarlı bir ekip halinde başarıları elde ediyor. Takım havası oluştu, artık maç kaybetmeyi alışkanlık haline getiren bir futbolcu grubu yok. Hoca ligi çok iyi tanıyor ve rakiplerin artı ve eksilerini çok iyi biliyor. Oyun kurgusunu ve değişiklikleri yerinde yapıyor. Bu maçta da gerçekten kenardan takımını çok iyi yönetti.

Podolski’nin golünden sonra yayıncı kuruluş bizim takımın yedek kulübesini gösterdi. İnanılmaz sevinç yumağı ve sevinirken bile yedek oyuncuların yüzündeki ifade her şeyi çok iyi özetliyor. Kulübede bile hırslı bir galibiyet kutlaması vardı. Keşke macera aramayıp Tamer hocayı 5 hafta önce getirseydik. Şu an 31 veya 32 puan bandında olabilirdik. Devre arası transferlerinin de nokta atışı olması, gerçekten yönetim başarısıdır.

Bu hafta sonu oynayacağımız Fenerbahçe maçında tribünleri doldurup takımı 90 dakika desteklememiz gerekiyor. Bu takım artık desteği sonuna kadar hak ediyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI