Mağlubiyet Serisi

04.11.2019
A+
A-

Ahmet Çolak yazdı…

Kayıp haftalar devam ediyor. Maalesef takımımız bir türlü istenilen sonuçları alamıyor. Tehlikeli bölgeye hızla ilerliyoruz. Futbol oyununda o girdaba girdiğin zaman çıkmak zor olur. Nitekim üst üste gelen 3 haftalık mağlubiyet serisi bizi o bölgeye getirdi.

Bu sezon bireysel hatalar takımın canını çok acıtıyor. Neredeyse evimizde oynadığımız son iki maç 15. dakikada bitti. Tabii ki takımın üzerindeki kazanamama baskısı da artınca, puan kayıpları da kaçınılmaz oldu.

Bu sayfalarda hocayı ve futbolcuları zaman zaman isim vererek de eleştirdik. Artık tek tek bunları yazmanın bir anlamı yok, gerek stadyuma gelen gerekse televizyon başından izleyen bütün renktaşlarımız her şeyi görüyor.

Hoca gerekli rotasyon ile kadro tercihlerini belirledi. Son iki haftadır yaptığı maç içi hamlelerde başarılı fakat takımda iyi gitmeyen bir şeyler var. Bu sezon şans bizim yanımızda değil, ayrıca bir kısmetsizlik de süregidiyor. Bu işi çevirebilecek olan yine futbolcular ve teknik heyet. Artık bir kıvılcımın parlama zamanı geldi ve o ateşin yanması gerekiyor. Devre arasında en az 22 veya 23 puan bulmamız gerekiyor. Yoksa ligin ikinci yarısı tam bir kabus şeklinde geçebilir.

Bu maç özeline gelirsek, hatırı sayılır bir seyirci sayısı (20.000), ilk 10 dakikada yenilen 2 gol ve rezil bir ilk yarı, ikinci yarı tamamen pozitif ve akıcı bir oyun, bütün maç boyunca oyunu soğutup ikinci yarı yerden kalkmayan bir Beşiktaş takımı ve de bütün takdir haklarını rakibe kullanan eyyamcı ve tetikçi bir hakem vardı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
5 Mart 2021
22 Şubat 2021
17 Şubat 2021
8 Şubat 2021
4 Şubat 2021