SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Abesle İştigal

Bugüne kadar yazılarımı oynanan maç sonrası hazırlar ve gazeteye gönderirdim. Alanya’nın maçı Cuma olduğu için ilk kez iki gün bekleyerek maç hakkında çıkan tüm yorumları ve yazıları takip ettim. Bir kez daha anladım ki cidden biz Türklerin en güzel bildiği iki şey futbolu bilmek ve eleştiri yapmak. Eleştiri kültürümüz öyle boyutlara gelmiş ki ben bu […]

12 Kasım 2014 - 21:34 'de eklendi.
Abesle İştigal

Bugüne kadar yazılarımı oynanan maç sonrası hazırlar ve gazeteye gönderirdim. Alanya’nın maçı Cuma olduğu için ilk kez iki gün bekleyerek maç hakkında çıkan tüm yorumları ve yazıları takip ettim. Bir kez daha anladım ki cidden biz Türklerin en güzel bildiği iki şey futbolu bilmek ve eleştiri yapmak. Eleştiri kültürümüz öyle boyutlara gelmiş ki ben bu futbolu bilmediğim kanaatine vardım.

Maç sonrası geçen iki günde herkes kendi penceresinden bakarak yorum yaptı. Ne yazık ki doyurucu bir futbol yorumu göremedim. Alanya cenahına göre suçlu hakem, Bolu kamuoyuna göre ise hakem eyyam yapmadan süper bir maç yönetti. Her iki cenahta da bu yorumları gören masum taraftar ise kantarın topuzunu tamamen kaçırarak sorumsuzca eleştirdiler. Bilgi sahibi olmadan sadece abesle iştigal edildi. Bu konuda tek umut verici şey ise taraftar gruplarının sessiz kalmaları ve destek mesajlarıydı.

Atalarımız boşa dememiş “Bin düşün, bir konuş” diye. Alanyaspor ne yapmış? Evinde iki maç mağlup olmuş. Fırsat bu fırsat birikmiş kinlerimizi ortaya dökelim. Yapmayın beyler… Alanyaspor kimseye malzeme olmaz. Ben de eleştiriyorum, hatta bu maçta ilk 45 dakika pozisyonu olmayan bir takımı kabul etmiyorum. Maç öncesi gösterilen birliktelik dairesinin maça yansımadığını düşünüyorum. Hakem nizami golü vermese de ofsayttan gol de yesek benim hakemi suçlamam için takımda kazanma hırsı görmem gerekir. Her zaman dedim ki Alanyaspor seyircisi, futbolcu ölümüne oynarsa skora bakmaz. Ama Denizli maçında bu hırs yoktu. Taraftara biz bu maçı kazanacağız havasını 90 dakika veremedi. Teknik direktör “yedek kulübem iyi” dese de cezalılar ve sakatlıklarda nasıl olduğunu hepimiz gördük. Oyuncu tercihlerini de eleştirebiliriz ama biraz insaf edelim. Özellikle sezon başından beri maça gelenler ahkâm kesiyor. Bu kadar basit değil ve meydan bu kadar boş değildir.

Biz yıllardır gündüz maçları yapar ve akşam maçı yapanlara gıpta ile bakardık. Deplasman maçımızı takip edemezdik, ne radyo ne de televizyon yayını vardı. Şimdi ise tüm maçlarımızı gece yapıyoruz, her maçımızı ulusal kanal veriyor, Süper Lig ayarında stadyumda maç izliyoruz. Biz futbol sevdalıları daha bunun keyfini yaşayamadan, bu takımı iki maç kaybetti diye küfür edenlerin karşısında oluruz. Sezon başı planlama ortada iken üç maç alındı diye kendi kendine hedef koyanlar, önce takımı ve gücünü öğrenin. O kadar il takımı yıllardır bu ligde ve çıkamıyor, biz ise daha ilk senemizdeyiz ve bu sene burada kalalım bize yeter. Bu camia tüm katmanları ile bir bütündür. Alanya’nın tüm dinamikleri takımın arkasındadır. Onlardan tek isteğimiz kazanma hırsınızı ve mücadelenizi ortaya koyun yeter.

Veysel Okşar

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER