SadeceAntalyaspor.com
Eda Genç Aydın

2-B Sınıfı ve Antalyaspor

Football Manager 2015’i oynamayı denedim. Futboldan hiç anlamadığım için sanırım, saçma sapandı kadrom. Oyun bir ara şöyle bir haber geçti “Eda Genç’in kadroya Diarra’yı almaması herkesi şok etti. Diarra takımdan gitmek istediğini belirtti.” Bir diğer sefer de Emrah’ı almamışım A takıma. Hâlâ küçük yaş grubunda oynuyormuş falan. Öyle saçmalamıştım. Yusuf Şimşek’in maç yönetimi de benim […]

10 Kasım 2015 - 9:59 'de eklendi.
2-B Sınıfı ve Antalyaspor

Football Manager 2015’i oynamayı denedim. Futboldan hiç anlamadığım için sanırım, saçma sapandı kadrom. Oyun bir ara şöyle bir haber geçti “Eda Genç’in kadroya Diarra’yı almaması herkesi şok etti. Diarra takımdan gitmek istediğini belirtti.” Bir diğer sefer de Emrah’ı almamışım A takıma. Hâlâ küçük yaş grubunda oynuyormuş falan. Öyle saçmalamıştım. Yusuf Şimşek’in maç yönetimi de benim Football Manager gibi oldu artık. Neyse…

Takım hakkında yorum yapmak da her hafta benzer cümleleri kurmak artık. O yüzden bu hafta sizlere sınıfımdan bahsetmek istiyorum. Etik açıdan isim belirtmeden sınıfta geçen birkaç olayı yazacağım.

Bu sene 2.sınıf olduk. Küçük yaş grubu çocuklar birbirlerini gaza getirme ve organize olma konusunda çok hızlı olabiliyorlar. Yine bir gün boyama yaparken sözde üç büyüklerden başlayarak takım soruyorlardı.

-Kim Galatasaraylı? Galatasaraylı olanlar parmak kaldıyor. Bu böyle böyle tekrarlandı. Sonra kendilerince en güçlü takımı seçtiler.

Sonunda da oklar bana döndü. “Siz hangi takımlısınız?” Önce tahmin ettirdim. Bilemediler. Bilemeyene söyledim Antalyaspor diye. Bu sefer de Antalya tatillerini anlattılar uzun uzun.

Yine bir zaman bir kız öğrencim de hangi takımlı olduğumu sordu. Antalyaspor dedim. Kız çocukları kadın öğretmenlerini çok taklit ederler. Hemen ikinci takımının Antalyaspor olduğunu söyledi.

Bir seferinde de “Ben Antalya’da Antalyasporluyum, Ankara’da Beşiktaşlıyım.” dedi biri.

Bazen unutuyorlar tuttuğum takımı. Yeniden soruyorlar. Sınıftan biri sesleniyor “Öğretmen Antalyasporlu!”

Çocuklar neden Antalyasporlu olduğumu sorgulamıyorlar tabii öyle büyükler gibi. Koşulsuz kabullendiler. Geçen haftalarda oynadığımız Beşiktaş maçı sonrası ise sınıftaki Beşiktaşlı çocuklarla film koptu.

Sabah ilk ders benimdi. Dersimizi işledikten sonra kahvaltı öncesi beş dakika dinlenme zamanımız oldu. Koşup yanıma geldi Beşiktaşlılar. “Öğretmenim dün Beşiktaş Antalyaspor’u 5-1 yendi!” Sonra yerlerde yuvarlanarak Antalyaspor’un yediği golleri canlandırdılar. Sevinçlerini bozmadım. Sonuçta beni bir konuda yenmişlerdi.

Kalecimizin yediği gollerin nasıl olduğunu görseniz, çok komikmiş gerçekten.

Daha dün yine hatırlattılar yenilgimizi. Sağ olsunlar…

Çocuklar ayrı, veliler ayrı… Veli toplantısı öncesi Antalyaspor’un durumunu sormuştu biri. Hatta o toplantıda çocukların Antalyaspor muhabbetlerinden konuşmuştuk yine.

Antalyaspor’un hayatımın her alanına sızması bu işte. Bu durumdan gayet memnunum. Böyle de devam edecek biliyorum. Yalnız takım böyle devam ederse haftaya çocuklarım yine yenilgimizi yüzüme vuracak.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER