Tamer Tuna’nın Hedefi 45 Puan Üzeri

Tamer Tuna, ligin sonunda 45 puanın üzerine çıkmayı hedeflediklerini aktardı.

Tamer Tuna’nın Hedefi 45 Puan Üzeri
12.07.2020
A+
A-

Teknik Direktör Tamer Tuna, maçın ardından yaptığı açıklamada galibiyeti değerlendirdi.

Takım adına çok önemli ve olumlu şeyler yaptıklarını söyleyen Tamer Tuna, “Takım pozisyonumuz, savunmamız, hücumdayken savunma pozisyonumuz inanılmaz iyiydi. Gol pozisyonu vermedik yalnızca bir iki tane kendi pozisyonumuzdan kaynaklanan sorun yaşadık. Alanya’ya karşı kupada iki eşleşmemiz olmuştu. Kupadaki maçta duran top zaafımız çok fazlaydı. Kupada ilk yarıda 2-0’lık goller o gollerden olunca asıl tecrübe oradan kaynaklanıyor. Bugün o zaafımıza iyi çalışıp iyi önlemler almıştık.” dedi.

Oyun kültürü hep iyi seviyede olan bir takım olduklarının da altını çizen Tamer Tuna, “Oynayan ya da oynamayan her oyuncudan iyi verim alıyoruz. 3 adale sorunu olan oyuncumuz vardı. Sakatlarımız fazlaydı. Bunlara rağmen oynamayan oyuncumuz bile aynı oyun kültürüyle, aynı oyun yapısıyla ve aynı arzuyla mücadele ediyor. Bu maçı kazanmak önemliydi. Onun için oyuncularımı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kendisine Antalyaspor’un ilk yarıdaki durumunun sorulması üzerine ilk yarıda Bülent Korkmaz’ın takıma yaşattığı tecrübenin çok önemli olduğuna dikkat çeken Tuna, “Biz o tecrübelerden faydalandık açıkçası. Göreve geldikten sonraki tespitlerimiz ve planlarımızı başkanımızla konuştuğumuzda doğru tespitleri hep birlikte görebildiğimizi fark ettik. Bu fikir birliği, takım içindeki enerjiyi ve planlamayı da etkiledi. İyi, kaliteli ve çalışkan bir takıma sahibim. Göreve geldiğimiz zaman 14 puandaydık, şu an 41 puandayız. Ankaragücü ve Galatasaray maçlarıyla birlikte ligi 45 puanın üstünde tamamlamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.