Tuna: “Mücadelemiz Üst Seviyedeydi”

Teknik Direktör Tamer Tuna, mücadelenin ardından yayıncı kuruluşa açıklamada bulundu.

Tuna: “Mücadelemiz Üst Seviyedeydi”
28.06.2020
A+
A-

Teknik Direktör Tamer Tuna, mücadelenin ardından verdiği röportajda alınan bir puanın önemine dikkat çekerken, takım organizasyonu olarak oldukça iyi olduklarını söyledi.

İlk yarının tam anlamıyla bir pozisyon oyunu olduğunun altını çizen Tamer Tuna, “Gaziantep Futbol Kulübü’ne %100 gol pozisyonu vermedik. Fakat ofansif geçişlerimizde topa sahip olduğumuz anlarda kullanmamız gereken bazı zaafları vardı, bunları ortaya koyamadık. Pozisyon açısından ilk yarı çok felaket diyebiliriz. Atak organizasyonları geliştirdiğimizde ikinci ya da üçüncü bölgeye geçişlerde maalesef sorunlar yaşadık. Ama ikinci yarı bambaşkaydı. İlk yarıda topa sahip olma oranımızı biraz daha artırmış olsaydık, ikinci yarıda 10 kişi kaldığımız bölümde daha üstün olabilirdik. 10 kişi kaldığımızdaki takım organizasyonumuz ve mücadelemiz üst seviyedeydi.” dedi. 

Gaziantep FK maçına çıkarken takımın üzerinde yenilmezlik serisini 11 maça çıkarma baskısının da olduğunu söyleyen Tamer Tuna, “Biz, aldığımız beraberliklere üzülen bir takımız. Hiç gerçekleşmemiş bir sonuç olduğu için, tarih yazılıyor gibi bakıldı. Bugün bunun da baskısı vardı. Oyuncularımın hem ruhsal hem zihinsel anlamda bugünkü mücadelesiyle bence üstesinden geldik diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.  

Antalyaspor olarak bugüne dek yaptıkları her şeyi bir adım sonrasını düşünerek gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekleyen Tuna, “Gittiğiniz her takımda bir oyun kültürü gerçekleştirmek istiyorsunuz. Sonuç alınıncaya kadar bir süre geçiyor. Antalyaspor’un ligin ikinci yarısında gerçekleştirmiş olduğu da bu. Bugün sahada üç tane 2000 doğumlu oyuncu vardı. İki tane altyapıdan oyuncu vardı. bunlar büyük kazanımlar. Kadromuz şekillenene dek çok oyuncu değiştirdik. Artık bir iki oyuncu değişse de ideale yakın kadroyla mücadele ediyoruz. Bunun ötesinde herkesin her pozisyonda %100 oynayabildiği, sorumlulukların değişebildiği bir takımla oynuyoruz. Bu durum gollerde bile böyle. Bütün takıma yayılmış bir gol oranımız var.” şeklinde konuştu. 

Cumartesi günü oynanacak Medipol Başakşehir maçına da değinen Tamer Tuna, “Hem Başakşehir hem 4 gün sonra Trabzonspor ile oynayacağız. Son maçımız da Galatasaray ile. Dolayısıyla bu maçlar, şampiyonluğu belirleyecek maçlar. Puanların ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Sonuç ne olur bilmiyorum ama takımımız hem mücadele hem psikolojik anlamda iyi işler yapıyor. Bunu seyrettirmeye devam edeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.