Korkmaz’dan Yeni Sezon ve Transfer Açıklaması

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

Korkmaz’dan Yeni Sezon ve Transfer Açıklaması
19.06.2019
A+
A-

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, telefonla konuk olduğu TRT Spor yayınında transfer çalışmaları ve yeni sezon hazırlıklarına dair açıklamada bulundu.

Antalyaspor’un dış transferde ilk renklerine kattığı isim olan Aatıf’a değinen Bülent Korkmaz, oyuncunun çok kaliteli bir oyuncu olduğunu ve kulübe her anlamda hem saha içinde hem saha dışında büyük bir katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısından itibaren hem kendi ve ekibi hem de Sedat Karabük ile yardımcılarının oyuncu izlediğini aktaran Bülent Korkmaz, “Bir oyuncunun transferi zor olabiliyor, zaman alabiliyor. Ama çok çalışıp uğraşıyoruz. Konuştuğumuz oyuncular, konuşacağımız oyuncular var. Kulübün geçmişten gelen büyük bir borcu da var. Onu da ödemek lazım. Başkan Ali Şafak Öztürk ve babası Fikret Öztürk bu ödemeler için uğraşıp çabalıyorlar. Hem karakter olarak hem de saha içinde ve dışında örnek bir profesyonel olacak oyuncular istiyorum. Aatıf gibi oyuncuları almaya devam edeceğiz. Düşündüklerimiz arasında genç oyuncular da var ama maalesef kulüpleri çok yüksek meblağlar telaffuz ediyor. Bizim gibi kulüpler bu rakamları ödeyemezler. Alabilirsek almaya çalışacağız. Aldığımızda ise onu geliştirip oynatacağız. Hem daha iyi bir oyuncu potansiyeli yakalatacağız kendisine hem de ona teklifler gelecektir. Bekleyip göreceğiz.” dedi.

Nazım Sangare’ye yapılan resmi bir teklifin olup olmadığını bilmediğini de sözlerine ekleyen Korkmaz, “Resmi bir teklif varsa, bunun kararını Başkan verir. Nazım geçen sezon başıyla sezon sonuna baktığınızda büyük bir ilerleme kaydetti ve A Milli Takım’a yükseldi. Bu beni çok sevindiriyor. Çünkü bir oyuncu kendini geliştiriyorsa, bunda hem teknik direktörün hem ekibinin hem de oyuncularının katkısı olduğunu düşünüyorum. Doğukan örneği de aynı şekilde. Transfer söylemleri olması, isimlerinin büyük kulüplerle anılması beni daha da mutlu ediyor.” ifadelerini kullandı.

Antalyaspor’un gelecek sezon ortaya koyacağı oyun stiline de değinen teknik adam, şunları söyledi:

“Oyunumuzu ve kendimizi geliştirmemiz lazım. Özellikle mağlup duruma düştüğümüzde oyunumuzda çok kopmalar oluyor. Bu kopmalar olduğunda çok farklı skorlarla yeniliyoruz. Ama genele baktığımızda geçtiğimiz sezon takım savunması yapan, oyunu ikinci bölgede oynayıp hızlı hücuma çıkan bir takım görüntüsü verdik. Bu görüntüyü hemen hemen aynı şekilde vermeyi düşünüyoruz ama o altı maçlık farklı mağlup olduğumuz kopmalar yaşamadan bunu yapmak istiyoruz. Bazı oyuncuların yeteneklerini hücum anlamında kullanıyoruz ama top rakipteyken yetenekli oyuncular takım savunmasına yardımcı olunca bizim işimiz daha da kolaylaşıyor. Bunun üzerinde durmaya çalışacağız. Yetenekli oyunculara özellikle rakip alanda o özgürlüğü vermeye devam edeceğiz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.