Tuna: “Kazanma Odaklı Oyun Ortaya Koyduk”

Teknik Direktör Tamer Tuna, maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Tuna: “Kazanma Odaklı Oyun Ortaya Koyduk”
09.02.2020
A+
A-

Teknik Direktör Tamer Tuna, maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada kazanma odaklı bir oyun ortaya koyduklarını, Kayseri’ye gelirken oyun stratejilerinin bu olduğunu söyledi. 

İki kere geriye düştüklerini, ilk yarının penaltılarla 1-1 sona erdiğini aktaran Teknik Direktör Tamer Tuna, ikinci yarı sahaya farklı planla çıkmışken 46. dakikada gol yemenin kendilerini daha farklı organizasyona sürüklediğini söyledi. 

İkinci yarı takımın arzusunun üst seviyede olduğunu, golü yedikten sonra geri dönüşlerinin iyi olduğunu fakat geçişli bir oyun olduğunu, fazla pozisyonların olduğu bir maç olduğunu belirten Tamer Tuna, “Bizim yakaladığımız pozisyonlar planladığımız pozisyonlar fakat yediğimiz golden fazlasını atabilme yeteneğini oluşturmamız gerekiyor. Fırsatlar da yakaladık. 2-2’den sonra arzumuz üst seviyedeydi. Maçı kazanma odaklı hücumsal bütün organizasyonları ortaya koyduk. Kontra ataklarla yakaladığımız iki tane net pozisyonu atsaydık farklı olabilirdi. Ligde bunlar olacaktır. Ama geliş zamanından bu anki zamana baktığımızda üç maçtır kaybetmiyoruz. Santrforsuz oynuyoruz. Kazanmak için her şeyi yapıp kaybetmemek de önemliydi. Mutlu etmedi ama bir puan kazanmanın da son haftalara kadar düşmeme mücadelesinin süreceğini düşünürsek iyi bir teminat olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı. 

Podolski’nin oyuna girmesiyle ilgili de konuşan Tamer Tuna, “Podolski çok geç aramıza katıldı. Antrenman seviyesinde iyi durumda, iyi çalışıyor. Kalitesi de tartışılmaz. Aynı zamanda aramıza katılan tüm transferlerimizin ortaya koyduğu mücadele gerçekten önemli.  Katılan herkesin olumlu bir katkısı oluyor. Takım planlamasını geçişlerle yapıyoruz adaptasyonu göstermeleri güzel. Böyle giderse sonuçların geleceğini de biliyorum.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
  1. Antalya-07 dedi ki:

    DELVİN N’DİNGA…. ÇOK ÇOK BERBAT….
    ZATEN İYİ OLSA SİVAS BIRAKIR MIYDI ?
    GELSON DALA VE CİSSOKHO’DAN FARKI YOK…
    N’DİNGA, HİÇ YEDEKLERDE BİLE OLMAMALIDIR.