Tuna: “Eksik Olmak Bize Avantaj Sağladı”

Tamer Tuna, maçın ardından yaptığı açıklamada eksiklere rağmen güzel bir oyun sergileyen oyuncularını kutladı.

Tuna: “Eksik Olmak Bize Avantaj Sağladı”
08.07.2020
A+
A-

Teknik Direktör Tamer Tuna, maçın ardından yaptığı açıklamada çok sayıda sakat ve cezalı oyuncu olmasına rağmen ortaya konulan oyundan ötürü oyuncularını kutladı. 

Trabzon’daki baskıyı iyi bilen ve iç sahadaki zorlu, stresli maçları bilen bir teknik adam olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Tamer Tuna, eksik olmanın kendilerine avantaj sağlayabildiğini belirtti. 

Kupa maçlarında da genç oyuncuları kullandıklarını, kadro değişikliklerinde dahi oyun yapısı ve oyun kültüründe çok büyük değişimler yaşamadan aynı oyun yapısına sahip bir takımı olduğunu söyleyen Tuna, “Bugün oyundan hiçbir endişem yoktu. Şu bir gerçek, Türkiye’de  Anadolu takımlarının ya da şampiyonluk adayı takımlar dışında kalan takımların galibiyeti elde etmesi için oyun üstünlüğünü ve oyun gücünü diğer takımın çok yukarısına çıkarması gereken oyun yapıları oluyor. Siz güçlüyseniz, güçlü yanınız oynadığınız takımın üstüne çıkmalı. Bugün bizim girdiğimiz pozisyonlar ve oynadığımız oyun yapısına bakarsak güçlü yanımız daha üst seviyedeydi.” dedi.

Tamer Tuna, sözlerini cezalı ve sakat oyuncuların çokluğuna rağmen Trabzon’dan bir puanla ayrılan oyuncularını tebrik ederek noktaladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.