Tomas: “90 Dakika İyi Mücadele Ettik”

Teknik Direktör Stjepan Tomas, maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamada bulundu.

Tomas: “90 Dakika İyi Mücadele Ettik”
13.12.2019
A+
A-

Teknik Direktör Stjepan Tomas, maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada 90 dakika boyunca iyi bir performans ortaya koyan oyuncularını kutladı.

Bu şartlarda futbol oynamanın zor olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Stjepan Tomas, alınan bir puan için oyuncularını tebrik ederken, “Doksan dakika boyunca iyi mücadele ettik. Bu benim çok hoşuma gitti. Geldiğimden bu yana 4 hafta geçti. Dört haftadır mücadeleyi bırakmayan, inanan bir takım var. Doksan dakika mücadele ediyorlar, pozisyona giriyorlar, oyunu hiç bırakmıyorlar.” dedi.

Bahçeşehir Okulları Stadyumu misafir tribününü hıncahınç dolduran taraftarlara da teşekkür eden Tomas, “Taraftarlara da çok teşekkür ediyorum. Burada bize doksan dakika boyunca çok iyi bir destek verdiler. Haftaya çok önemli bir Ankaragücü maçına çıkacağız. Onlara ihtiyacımız var. Maça bekliyoruz.” diye konuştu.

Farklı bir kadroyla maça başlayan Tomas, “Pozisyonlar da buldunuz. Yağış olmasa maçın skoru farklı olur muydu?” sorusunu da “Tabi ki olabilirdi. Çünkü farklı bir kadro çıkardık. Hava şartları dolayısıyla değişikliklere mecbur kaldık. Uzun adamlarla, uzun toplarla oynadık.” şeklinde cevapladı.

İlk yarının bitimine iki hafta kala önümüzdeki hafta oynanacak MKE Ankaragücü ve 17. haftada oynanacak Galatasaray maçına da değinen Hırvat çalıştırıcı, “Ankaragücü ve Galatasaray maçları kaldı. Ankaragücü maçına çok iyi hazırlanmamız lazım. Orada en önemli şey ise taraftar desteği. Taraftarlarımızı bekliyoruz. Doksan dakika sonunda inşallah üç puanla ayrılacağız ve daha sonra Galatasaray maçına bakacağız.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.