Tuna: “Antalyaspor Olarak Kararın Arkasında Duracağız”

TRT SPOR’a konuşan teknik direktör Tamer Tuna gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Tuna: “Antalyaspor Olarak Kararın Arkasında Duracağız”
09.05.2020
A+
A-

Fraport TAV Antalyaspor teknik direktörü Tamer Tuna, TRT Spor’da yayınlanan Spor Akşamı programının yayınına katılarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Yeni tip koronavirüs salgınından ötürü çalışmaları haftanın üç günü interaktif olarak uzaktan sürdürdüklerini ve oyunculara bireysel programlar verdiklerini söyleyen Tamer Tuna, bugün yapılan antrenmanda oyuncuların bu programa bağlı kaldığını gördüklerini söyledi. 

Gençlerbirliği maçının ardından yaptığı “Bu haftadan sonra maçların oynanmayacağını düşünüyorum.” açıklamasına da açıklık getiren Tuna, “DG Sivasspor maçının ardından da aynı demeci verdim. İçinde bulunduğumuz durumun farkındaydık. Bilim adamları ve doktorları dinleyerek kişisel bir demeç verdim. Tatil edilme durumu o dönem itibariyle en sağlıklı karardı.” dedi.

TFF’nin geçtiğimiz günlerde aldığı liglerin devam etmesi kararına da saygı duyduğunu açıklayan Tamer Tuna, “Bütünlüğün sağlanabilmesi adına herkesin dahil olduğu futbolcuların da dahil olduğu bir karar verilmeliydi. Şu an alınan bir karar var. Federasyonumuza saygı duyuyorum. 35 günlük bir süreç var, o zamana kadar neler değişir hep birlikte göreceğiz. Antalyaspor olarak oynasak da oynamasak da kararın arkasında duracağız. Ama teknik adam olarak kişisel fikrim, liglerin tamamlanması yönündeydi.” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktör Tamer Tuna’nın açıklamalarının tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.