Arman İçin Savaş

Evren İlkdoğan’ın anlatımı ile “Arman İçin Savaş” koreografisi …

Arman İçin Savaş
16.02.2017
A+
A-

Antalyaspor için gönül vermiş insanlar her zaman en iyisini yapmaya çalışırlar. Biz de bir grup arkadaş Antalyaspor tarihinin ilk koreografi denemesini yapmaya karar verdik.

Ligin bitmesine sadece 3 hafta var ve içeride Fenerbahçe ile oynayacağız. Düşme hattında Denizlispor ve Konyaspor ile aynı puanı paylaşıyoruz. Ortam son derece gergin ve mutlaka puan veya puanlar almak zorundayız. Böyle bir ortamda maçtan 4 gün önce kendi aramızda para toplayarak koreografi için malzemelerimizi aldık. Daha sonra birkaç arkadaş ne çizebileceğimiz ve nasıl olacağı hakkında beyin fırtınası yaptık. “Arman İçin Savaş” cümlesinin bulunduğumuz ortamda futbolcularımız içinde anlamının büyük olacağını düşündük. Bu cümleyi beze dökerken kelimelerin baş harflerini Antalyaspor’umuzun amblemine uygun şekilde çizmeye karar verdik.

Küçük bir sorun vardı. Herkes çalışıyordu. Ve bu işlemi ancak gece yapabilirdik ve mekan problemi vardı. Koreografi hazırlıklarının eski stadımızın “Yeni Kale” diye adlandırılan kale arkasında yapılması için karar verdik. Ödünç bir projeksiyon yardımıyla dört gece boyunca büyük bir emekle hem set pankartımızı hem de tribünün ortasında kartonlarla açacağımız resmi çizdik. Her noktasında el emeğimiz vardı.

Fenerbahçe maçı öncesinde Antalyaspor’un tarihindeki ilk koreografisini yaptık. Belki diğerlerine göre oldukça amatördü ama gelecekte daha iyilerini yapacak olan renktaşlarımız için önemli bir adımdı. Maçta da Hakan Özmert’in golüyle 1-0 öne geçmemize rağmen bu skoru koruyamayıp 1 puana razı olduk. Ama o aldığımız 1 puanla belki de ligde kaldık.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.