SadeceAntalyaspor.com

Gültekin Gencer: “Yönetimdeki Bağırsaklar Temizlenmeli”

Antalyaspor eski Başkanı Gültekin Gencer, Ali Şafak Öztürk ve yönetime ağır eleştirilerde bulundu…

07 Aralık 2017 - 17:25 'de eklendi.
Gültekin Gencer: “Yönetimdeki Bağırsaklar Temizlenmeli”

Antalyaspor’un Olağanüstü Genel Kurulu’nda yönetim kurulunun istifa etmemesi üzerine iptal edildi. Konuyla ilgili Antalyaspor Vakfı, Antalyaspor Kulübü Derneği ve İcra Kurulu bir basın toplantısı gerçekleştirirken Antalyaspor eski Başkanı Gültekin Gencer ise Ali Şafak Öztürk ve yönetime ağır eleştirilerde bulundu.

Gerçekten üzüntü verici bir durumla karşı karşıya olduklarını söyleyen Gencer, “Antalyaspor’un gelmiş olduğu nokta gerçekten üzüntü verici bir durum. Malum biliyorsunuz 1,5 yıl oldu görevi bırakalı. 1,5 yıl boyunca geldiğimiz noktaya bakarsak, yönetim olarak şuana kadar ne yapmak istediklerinin göstergesi. Biz görevdeyken bir vizyon koymuştuk, o vizyon doğrultusunda çalışmalarımızı yapmıştık, ama arkadaşlar maalesef bu vizyonun altında ezildikçe ezildiler, Antalyaspor bu hale geldi. Bu gerçekten üzüntü verici. Biz defalarca basında söyledik. Çok acıdır ama üzülerek söyledim, Antalyaspor başkanı için ben geçmiş başkanlar için her zaman üzerilerinde köprü olsa geçmem diyen bir başkanım. Maalesef bir çocuğa bir oyuncak verildi dedim. Onu konuştuğum zaman çoğu kişi beni eleştirdi. Yanlış söylediğimi düşündü. Eleştirilere maruz kaldım, ben yine olacakların habercisi oldum sadece. Bunların olacağını söyledim” diye konuştu.

Kendi başkanlığı döneminde toplam kredi borçlarının 40 milyon lira olduğuna dikkat çeken Gencer, “Bizim sadece toplam kredi borcumuz 40 milyon liraydı. Şuanda Antalyaspor’un yıllık ödediği faiz miktarı neredeyse 40 milyon lira. Yazık günah, söyledikleri şuydu: ’16 milyar Euro’luk şirketin sahibiyim’ dedi, hepimiz alkışladık bir tane dernek yönetici olan arkadaş, şuanda dernek yönetiminde bulunana arkadaş dedi ki ‘Başkan sen ne diyorsun ya, 16 milyon lira şirketin sahibi olan adam, zekatının zekatıyla Antalyaspor kurtulur’ dedi. Biz de saygı duyduk alkışladık. Keşke öyle olsaydı dedik. Ama ki bunlar ceplerinden para vermezler dedik, tam tersine kendisi de şunu söyledi, ‘biz almaya gelmedik vermeye geldik’ dedi. Doğru söylüyorlar, almaya gelmediler, vermeye geldiler, Antalyaspor’un parasını çarçur ederek, Antalyaspor’u borçlandırarak bu hale geldiler” dedi.

Gencer, son olarak şunları söyledi:
“Bizim düşüncemiz devam etmeleri, bıraktıkları bu enkazı Antalya halkına mal etmemeleri. Antalyaspor hepimizindir. Tüm Antalya halkınındır. Antalyaspor’un hiç bir zaman sahipsiz kalmaması gerekir. Kalktılar Menderes Başkanımıza laf söylediler, yardım etmediğinden, sözler vermediğinden bahsettiler. Biz hiç bir söz almadan göreve geldik, tüm kaynakları kendimiz oluşturduk, kalkıp ağlamadık. Geçenler de Menderes Başkanla Mustafa Özdoğan hocam pembe tişörtleri giyip meme kanseri çalışması yaptılar, ben hocama rica ediyorum, Menderes Başkanı yanına alsın, kırmızı beyaz formaları giyip, ‘Bağırsaklar temizlenmeli’ diyen Ali Şafak başkandan, temizlesinler. Şuanda Antalyaspor yönetimle gidip kanser olmuş bağırsakları, bakterileri temizlemeleri lazım.”

Eski Başkan Gencer’in bu açıklamaları sonrası ise bazı üyeler tepki gösterdi.

KAYNAK: İHA
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER