Yine Olmadı

Bu takımı sahipsiz bırakan ve ihanet edenler utansınlar kendilerinden. İnsanların hayalleriyle, duygularıyla oynayanların hepsinden tek tek çıksın bunun acısı …

Yine Olmadı
20.12.2017
A+
A-

Maça iyi başlamıştık, herkes savaşıyordu ve Maicon ile golü bulmuştuk. Ancak ne olduysa Eto’o’nun sakatlanmasıyla başladı. Maçın kırılma noktası bu oldu.

Ferhat’ı ne kadar eleştirsek de Başakşehir maçında tarihi fark yememizi engelledi. Eto’o’ya öyle bağlı olmuşuz ki takım o olmayınca çöküyor adeta. Vainqueur bir şeyler yapmak için uğraştı, çabaladı ama maalesef ikinci yarı bazı eşekler sahada yürümeye başlayınca rakip de gelip takır takır oynayıp pozisyona girdi, takım çöktü ve goller geldi. Yine olmadı, yine galibiyet alamadık.

Hele sahada biri var, insanı çıldırtıyor. O bahsettiğim isim geçen sezon da olduğu gibi mücadele etse, savaşsa kimse bir şey demez ama savaşmıyor. Eline geçen her fırsatı harcıyor. Bencil oynuyor, insanı delirtiyor.

Ligde oynanan 16 maçta da dikkatimi bir şey çekti, çabuk koşan rakip oyuncular bizim savunma oyuncularını rahatlıkla geçiyor. Aniden hızlanmaları gerketiği durumlarda çok ağır kalıyorlar ve bu da diğer futbolcuların bizimkilerin yanından ve arasından kolayca geçmelerine sebep oluyor. Yani gelecek olan hocamız önümüzdeki kamp döneminde bu sorunu ele almalıdır.

Bu futbolcular birkaçı haricinde bu taraftarı hiç hak etmiyor. Sahadaki ruhsuzluğa rağmen her hafta sonu binlerce taraftar bu takımı sahipsiz bırakmıyor. Başajşehir maçı için yüzlerce kilometre İstanbul’a gidiyor. Peki bu mu bunun karşılığı? Başkaları gibi yalnız mı bırakılsınlar? Ama şehrimizin çocukları, abileri ve ablaları bu takımı nasıl bıraksınlar ki yalnız? Sonuçta doğdukları, büyüdükleri ve ekmeğini yedikleri şehrin takımı…

Bizler başarı için değil, arma için sevdik. Bizim takımımız olduğu için sevdik. Ne olursa olsun vazgeçmeyiz! Bu takımı sahipsiz bırakan ve ihanet edenler utansınlar kendilerinden. İnsanların hayalleriyle, duygularıyla oynayanların hepsinden tek tek çıksın bunun acısı. Her hafta içi buruk ve bir sonraki maça ümitli olup, sonra yine üzülmekten bıktık. Ayrıca acilen kulübün şu anki maddi durumu, borcu gibi konular şeffaf bir şekilde açıklanmalı, bunu açıklamak zorundasınız!

Tekrar söylüyorum, bu takımın ara transfer döneminden sonra dülzeceğine inanıyorum. Yeter ki bu büyük taraftar bu takımı shipsiz bırakmasın. Antalyaspor kravatlıların değil, taraftarındır. Bunu kimse unutmasın.

 

 

 

 

 

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.