SadeceAntalyaspor.com

Terim: “Böyle Bir Dönüş Gerekiyordu”

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 2-0 kazanılan Çek cumhuriyeti maçının ardından açıklamalarda bulundu…

22 Haziran 2016 - 0:55 'de eklendi.
Terim: “Böyle Bir Dönüş Gerekiyordu”

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 2-0 kazanılan Çek cumhuriyeti maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Oyuncularını tebrik eden Terim, “İyi bir galibiyet oldu. Ümit ediyorum bu skor bize yeter. Herkesin özlediği, istediği bize yakışan buydu. Ümit ederim bu güzel mücadelenin sonucu bize tur geçmeye yeter. Ne olursa olsun ülkedeki her insan Milli Takımı’yla gurur duymuştur. En azından bir kısmı.” diye konuştu.

Turnuva başından beri  buna işaret ettiğine değinen Fatih Terim, “Konvoy halinde Nice’te geziyorsanız bu milli takıma borçlusunuz. Turnuvalarda olmak zorundayız. En büyük netice orada olmaktır. Avrupa’nın yabancıların bizim daha doğrusu herkes Türk bayraklarıyla Nice’te dolaşıyor. Bunun keyfini sürün demiştim. Ama bazen olmuyor. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Böyle bir dönüş olması gerekiyordu. Bizim en önemli şeyimiz bizim buraya kattığımız yüreğimiz ve coşkumuz. Bu olduğunda tadına doyum olmuyor.” dedi.

2-0’a çok konsantre olduklarını belirten Terim, “3, 4’ü bulup turu garantileyebilirdik. Önceki maçlar ve kamuyoundaki baskı oyuncularımı kaybedebilir miyiz korkusunu yaşattı. Ama kayıpsız 2-0’da çok önemli. Bu kadar şeyin altından kalkmak kolay değildi. Oyuncularımı bir dahna kutluyorum. İnşallah ilk 2 maçtaki gibi oynamayız. Hırvatistan da İspanya’yı yendi. Söylemiştik demeyeceğim ama buradaki seviyeler bunlar.” şeklinde konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER