Taraftarıyla Kavgalı Bir Yönetim Başarılı Olamaz

Avrupa hedefiyle sezona başladığımız ama ligde kaldığımız için mutlu olduğumuz garip bir sezon yaşadık…

Taraftarıyla Kavgalı Bir Yönetim Başarılı Olamaz
23.05.2018
A+
A-

Avrupa hedefiyle sezona başladığımız ama ligde kaldığımız için mutlu olduğumuz garip bir sezon yaşadık. Yıldız oyuncuların biri geldi biri gitti. Sonrasında yine biz bize kaldık. Bizi ligde tutan bu oyunculara, Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’na teşekkür etmek gerekir. Çünkü biliyoruz bir çoğu aylarca para alamamalarına rağmen, bir sorun çıkartmadılar ve Antalyaspor’u kamuoyunda aciz durumda göstermediler.

Yaşadığımız bu sezon bütün takımlar için büyük bir tecrübe örneğidir. Süper Lig’e yeni çıkan takımlar veya gelecek yıl Avrupa Kupalarına oynamak isteyen takımlar bizden ibret almalıdır. Taraftarlar duyarlı olup, sorgulamalıdır. Başkan ne kadar zengin olursa olsun, kulübün borçlarını cebinden ödemiyor ve en ufak bir zorlukta bırakıp gidiyor.

Sürekli söylüyoruz ‘siyaset spordan ellerini çeksin‘ diye… Bunu söylerken Antalyaspor’a destek vermeyin demiyoruz. Sadece kulüplerin yönetimini futbolu bilen adamlar yönetsin diyoruz. Taraftarı bilen, ekonomiyi bilen biri olsun istiyoruz. Hiçbir liyakatı olmadığı halde sadece siyasi idarenin adamı olduğu için tepeden indirilen kulüp başkanlarıyla camia arasında büyük kan uyuşmazlıkları oluyor.

Emek vermeden, seçime girmeden, tepeden indirilen başkan oturduğu koltuğun değerini bilmiyor. Hatta takımı küçük görüp, camianın görüşüne aldırış etmeden tepki çeken açıklamalarda bulunabiliyor. Kendisini camiaya karşı sorumlu görmüyor, onun için tek sorumlu şahıs kendisini o koltuğa oturtan siyasi oluyor.

Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut ile tam da bu problemleri yaşıyoruz. Ama Cihan Bulut’la daha ciddi problemlerimiz de var. Sayın Bulut, Gençlerbirliği deplasmanı sonrası yaptığı açıklamayla Antalyaspor’u kendisinin siyasi çıkarı uğruna kullanmaya kalktı. Yüzümüzü yere eğdi, Türkiye’deki taraftar gruplarında prestijimizi sarstı. Savunduğumuz değerleri hiçe sayarak, Antalyaspor kulübünü Atatürk düşmanlığı ile andırdı.

Bu yaşanan olaylardan sonra taraftarla arasının düzelebilmesi mümkün değildir. Başakşehir ve Alanyaspor maçlarındaki bilet krizi de yapmış olduğu işi güzelce sıvamasına neden oldu. Antalyaspor taraftarının kendisini istemediği ortadadır. Biz ‘fi’ tarihinde maça siyah formayla çıkanları bile unutmamışken, bunları unutmamız mümkün değildir. Kendisini o koltuğa oturtanlardan önemle rica ediyorum. Gerçekleri görüp, Sayın Bulut’u indirmeniz gerekmektedir.

Taraftarıyla kavgalı olan hiçbir yönetim başarılı olamaz. Türkiye’nin en güçlü futbol kulüplerinden biri olan Fenerbahçe’nin Aziz Yıldırım ve taraftar sorunları nedeniyle durumu ortadadır. Yıllardır şampiyonluk yaşayamadılar. Yıldırım Demirören ve Beşiktaş taraftarı arasında yaşanan sorunlar nedeniyle Beşiktaş’ın yaşadığı krizler örnektir. Taraftarın sevdiği bir yönetim başa gelince kulübün nasıl şaha kalktığı da en güzel örnektir. Bu örneklere daha çok kulübü gösterebiliriz. Ama en bilinenler bunlardır. Cihan Bulut kulübün başındayken Türkiye’nin en köklü taraftar grubu olan 07 Gençlik maçlara gitmemiştir. Yeni stadyumun yapılmasıyla ülkenin en etkili maraton tribünlerinden biri haline gelen taraftarların yaptıkları protestolar ortadadır. Bu protestolar ve kavgaların yeni sezonda devam etmemesi için sayın Bulut’un görevi bir an önce bırakması gerekmektedir.

Önümüzdeki yıl ülkemizde yapılacak yerel seçimler nedeniyle iş yoğunluğumun artacağından dolayı Sadece Antalyaspor yazar kadrosunda bulunamayacağım. Bütün yazar arkadaşlarıma verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Her hafta 10 bin civarında Antalyasporlunun da yazdıklarımızı okuduğunu biliyorum. Herkese teşekkürler. Hakkınızı helal edin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.