Sezonun En İyi Futboluna Rağmen Kaçan 2 Puan

Evren İlkdoğan yazdı…

Sezonun En İyi Futboluna Rağmen Kaçan 2 Puan
16.09.2019
A+
A-

Sezonun en iyi futbolunu oynadığımız Kayserispor maçında 1 puanla sahadan ayrıldık.

Bazen futbolda böyle maçlar olur. Kazanmak için her şeyi yaparsın ama top seni sevmez.

Aslında 2 kere öne geçip elimizdeki maçı rakibimize kendi hatalarımızla verdik. Önde oynadığımız dakikalarda skoru iki farka çıkaracak pozisyonları yakalamamıza rağmen, bunları değerlendiremedik.

Bülent Korkmaz bu maçta kenardan müdahale konusunda sınıfta kaldı. Özellikle 2-1 öne geçtikten sonra yapacağı hamlelerle takımı rahatlatabilirdi ve geçen sene en iyi yaptığımız şey olan rölanti futbola dönüp, skoru koruyabilirdik.

Bu sene kadro kalitemiz daha iyi ve oynadığımız oyun anlayışı da bununla doğru orantılı olarak daha hücuma yönelik. Ama bunun en büyük dezavantajı, skoru elde tutmakta yaşadığımız sıkıntı olarak göze çarpıyor.

Gelson Dala açık alanda etkili olabilecek bir futbolcu. Eğer onu maç 2-1 iken oyuna alsaydı Bülent Korkmaz, belki şu anda galibiyeti konuşuyor olurduk. 2-2’den sonra oyuna girmesi aynı Denizlispor maçında olduğu gibi kapalı defansa karşı dar alanda etkili olmasını engelledi.

Bu arada yediğimiz 2. golü dikkatlice tekrar izlemenizi rica ediyorum. Golü atan Kayserisporlu futbolcuyu o pozisyonda tutan isim ondan neredeyse 15-20 cm daha kısa olan Ufuk Akyol. Yan tarafında ise Diego boşta duruyor ve futbolcu çok rahat şekilde golü buluyor. Bu kadar bariz bir paylaşım hatası bu seviye bir takımda olmamalıydı.

Yazımın sonunda tribünlerden ve çimlerden bahsetmek istiyorum.

Denizlispor maçında bir nebze daha iyi olan çimler, resmen berbat durumdaydı. Futbolcular bazı pozisyonlarda ayakta kalmakta zorlandılar. Antalya gibi iklime sahip şehirlerde çimlerin nasıl sağlıklı şekilde bakıldığıyla ilgili daha fazla araştırılma yapılmalı gibi geliyor bana.

Tribünler ise kan kaybına devam etti bu maçta. İkinci iç saha maçımızda da gerekli atmosferi oluşturamadık. Stadın farklı yerlerinde farklı tezahüratlar yapıldı 90 dakika boyunca ve ortaya sadece uğultu çıktı maalesef.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.