SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

“Rıza”mız Var

Kayseri maçı olmak ya da olmamak noktasına gelmişti …

02 Kasım 2016 - 8:26 'de eklendi.
“Rıza”mız Var

Lig başladığından beri sorunlar peşini bırakmamış, isteksiz futbolcular, takıma sistem monte edilememiş… Her hafta farklı kadrolar, şehirde demeç ve takımda otorite savaşları… Hepsinin sonucunda takıma ve taraftarlara ıstırap içinde geçen sekiz hafta…

Rıza Çalımbay’ın takımın başına geçmesiyle beraber takımdaki değişiklikler gözle görülür şekilde kendini gösteriyordu. Mücadele, istek, arzu ve futbolda kazanmak için gereken ne varsa takım sahaya bunu yansıtıyordu ancak bir türlü sonucu bulamıyorduk. Kayseri maçı olmak ya da olmamak noktasına gelmişti. Ya “Ben bu ligde varım” ya da “Hadi bana eyvallah” diyecektik.

Takımdaki en önemli gelişme maç kondisyonunun gözle görülür şekilde artmasıydı. önceki beş altı maçta 60. dakikadan sonra oyundan düşen takım, şu an 80. dakikaları görmeye başladı.

Üç puan ile aldığımız nefese rağmen önemli olan galibiyet serisi yakalayabilmek ve ligin dibinden sıyrılabilmek. Bunun için cumartesi günü oynayacağımız Gençlerbirliği maçı şimdi çok daha önemli hale geldi.

İlk yarıda kalan sekiz maçta ortada 24 puan var. Bu havuzdan en az 12 puan çıkartmak şart. Devre arasına 15-18 puan bandının arasında girmeliyiz ki ikinci yarı daha rahat ve stressiz maçlar oynayalım.

Pazartesi olmasına rağmen deplasman yapıp Kayseri’de takımın yanında olan hatrı sayılır sayıdaki renktaşlarımın emeklerine ayaklarına sağlık.

Taraftar olarak sahadaki bu mücadeleye bizim “Rıza”mız var.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 YORUMLAR

( 1 Yorum )