SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Rezalet

Vizyon sahibi başkanımızın transferin öncesinde en büyük görevi kulübü yönetmek, bunda da başarılı olduğunu sanmıyorum …

01 Kasım 2017 - 7:52 'de eklendi.
Rezalet

Bursa maçındaki rezaletleri say say bitmez. İlk beş dakikada yenileceğimizi anladım. Sanki futbolcular geceden Bursa’da alem yapmış, maça da uykusuz çıkmış gibilerdi. Sandro’nun kırmızı kartından sonra da hiçbir direnç gösteremedik. İnanın Bursa daha fazlasını atabilirdi, belki de rezil etmemek için atmadılar.

Bu Sandro geçtiğimiz yıldan bu yana hiçbir olumlu iş yapmadı. Geldiği günden bu yana ya sakat ya da kart cezalısı. Ama yine de sürekli ısrar ediliyor. Sağlam bir ceza verilmesi gerekirken hep ödül veriliyor. Gültekin Gencer döneminde kazanılan maçlarda nasıl prim veriliyorsa, kaybedilen maçlar için de ceza uygulaması vardı. Ali Şafak Öztürk döneminde hiçbir ceza verildiğini görmedik.

Antalyaspor alelade bir kulüp değil. İçinde Burdur ve Isparta’nın da bulunduğu Batı Akdeniz bölgesini temsil ediyor. Ama yeni transferler sanki bir köy takımına gelmişler gibi hareket ediyorlar. Transfer yapmakla vizyon sahibi olunmuyor. Vizyon sahibi başkanımızın transferin öncesinde en büyük görevi kulübü yönetmek, bunda da başarılı olduğunu sanmıyorum.

Geçen yılın başarısının üstüne sadece dört transfer yapılması gerektiğini söyledik ama bütün takım yenilendi. Bu haftaya kadar bekledik uyum süreci diye. Artık bu iş uyum sürecini geçti. Halı sahada bile birbirlerini hiç tanımayan adamlar haftada bir kez görüşmelerine rağmen iki maçta uyum sağlarlar. Ama bizimkiler aylardır bir türlü o uyumu sağlayamadı.

Rıza Çalımbay gönderilmeden önceki yazımda belirtmiştim, işler bir kere kötüye gitmeye başlarsa önünü alamayız diye. Yabancı hocayı alması bir dert, göndermesi ayrı bir dert diye. Söylediklerimde haklı çıkmamdan dolayı da üzüntüm ikiye katlanıyor. Bunları bir taraftar olarak ben görebiliyorsam, kulübün başındaki adamların da görmesi gerekiyordu.

Problemleri herkes görüyor, biliyor. Bunların içinden nasıl çıkmak gerekiyor, buna bakmamız lazım. Yönetim toplanacak, öncelikle bir öz eleştiri yapacak. Acil bir kurtuluş reçetesi hazırlayacak. Kulüp şeffaf olacak. Menez’e ne kadar bonservis verildi, hangi oyuncu ne kadar maaş alıyor; bilmemiz gerekiyor. Gizli saklı kulüp yönetilmez.

Takım bu kadar kötü olmasına rağmen Bursa’ya giden binlerce kişiden utanılması gerekiyor en başta. Bu adamlar eşini, çolunu çocuğunu bırakıp bu rezaleti izlemek için gitmedi. Artık sabır taşmak üzere. Ali Şafak Öztürk istifa ederek kurtulamazsın, bu gemiyi kurtarman gerekiyor.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.Etiketler :
BENZER HABERLER