SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Onurla Gururla Antalyaspor

Vodafone Arena’da şahsım dahil takıma 90 dakika destek verdik ve boğaz patlattık …

16 Ağustos 2017 - 9:26 'de eklendi.
Onurla Gururla Antalyaspor

Herkes aynı şeyden bahsedecek… Malumunuz futbolun katili Türk hakemleri! Cüneyt Çakır bizi resmen doğradı. Futbolcular nefes alsa faul çaldı. Penaltıyı konuşma gereği bile duymuyorum. Yalnızca camiamız değil, tüm futbol alemi Cüneyt Çakır’ın kararlarını şiddetle eleştirdi. Öyle ki maçtan sonraki gün Twitter’da ana etiket başlığı #cüneytçakır idi.

Antalyaspor’un eksikleri ortada… Tempolu bir oyun yoktu ortada. Beşiktaş da Antalyaspor da çok durağan top oynadılar. Maçın skoru bana göre 0-0’dı. Günün en iyi performansı ise bence Salih Dursun’undu. Hırslı oyunuyla umut vaat etti.

Vodafone Arena’da şahsım dahil takıma 90 dakika destek verdik ve boğaz patlattık. Hepimiz için epey yorucu oldu. 12 saatlik yol bir yandan, maçın 21.45’te olması bir yandan… Bitik vaziyette yine desteğimizi eksik etmedik. Ben dün bir kere daha gurur duydum Antalyasporlu olmakla. 2-0 yenilmiş bir takım… Tribünden arkadaşım Metin Çelik’in “Arkadaşlar takımı çağıralım maç sonu, moral olsun.” dediği hala kulağımda. Öyle ya, biz bir aileyiz. Yaralarımızı sararız. Başarı olsa da olmasa da fark etmez. Bizler Anadolu’nun onurlu, gururlu, alnı açık savaşçılarıyız.

Metin Çelik demişken, Gürhan Güneyli ve Metin arkadaşımızın maç sonunda başına gelenlere de değinmeden edemeyeceğim. İstanbul polisleri tarafından maç sonrası stadın önünde yere yatırılıp ayaklarındaki botlarla tekmelenen, neredeyse linç edilen renktaşlarımız… Yazıktır, günahtır. Onca yolun ve cefanın üzerine sabah saat 5’e kadar acildeydi arkadaşlarımız. Anlayacağınız hem içeride hem dışarıda bize zarar verdiler. Anadolu kulüplerinin İstanbul zihniyetliler tarafından bu hor görülüşü gerçekten içimi cok acıtıyor.

Başkanımız Ali Şafak Öztürk’e edepsizce yakıştırılan “tetikçi” sıfatının ardından başkanımızın da açıklamasında dediği gibi, camiamız küçük görülüyor, aşağılanıyor. Ekliyor Ali Şafak Öztürk ve diyor ki, “Evet, ben yeni bir başkanım. Öğrenecek çok şeyim olabilir fakat liderler olarak sizler de bizlere doğru öncülük etmelisiniz.” Ben yine gurur duyuyorum Antalyasporlu olmakla. Bu alçakgönüllülük, bu efendilik size de bize de çok yakışıyor başkanım.

Sonuç itibarı ile , beklenen coşkuda, azimde ve hırsta bir takım yoktu karşımızda. Fakat ben daha birinci haftadan umutsuzluğa kapılmak istemiyorum. Ben takımıma inanıyorum. Yönetim kadromuz ve teknik direktörümüz takımın eksik yerlerine nokta atışı yaparak tamamlayacaktır diye umut ediyorum. Geçen sene Eto’o ligi ön sıralarda bitireceğimi söylediğinde ne kadar umutsuzduk hatırlarsanız. Ama sonrasında şaha kalkışa tanık olduk.

Kulübünüze inanın arkadaşlar. Her şey güzel olacak. Daha ilk haftadan umutsuzluğa yer yok. Ne demiştik, “Kalabalıkta durmak kolaydır, azınlık olmak yürek ister.”

Onurla gururla Antalyaspor !

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER