SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Oh Be Galibiyet Varmış

Rıza Çalımbay zamanında sahada yürüyen futbolcuların bu maçta adeta 80-90 metre depar atmasını da gözlemledik …

27 Eylül 2017 - 7:58 'de eklendi.
Oh Be Galibiyet Varmış

Antalyaspor’da yüzler gülüyor. Beş haftalık buhran, Osmanlı galibiyetiyle sona erdi. Tüm taraftarın da beklediği gibi artık galibiyet serisinin başlaması gerekiyor.

Aslına bakarsak bu galibiyet ve 3-0’lık skor her ne kadar üstüne yorum yapılmaması gereken bir skor olsa da rakibind e en az dört beş tane net pozisyonu olduğunu, kaleci Ferhat’ın iki tane karşı karşıya pozisyonu çıkardığını görmezden gelmemek gerekir. “Bu kadar kusur kadı kızında da olur” demememiz lazım. Yarın bir gün daha kaliteli bir takım karşısında yine kabus gibi bir maç izleyebiliriz.

Nasri ile Menez ikilisinin bir arada olması Antalyaspor için çok büyük bir etken. Buna Menez de katıldığı zaman çok tehlikeli bir üçlü olacaklar. Takım gerçekten çok kaliteli, tek sırıtan Sakıb Aytaç’tı. Onu da ya devre arası ya da Musa Nizam’ın oraya monte edilmesiyle çözebiliriz.

Sonuç olarak on beş dakika on kişi oynamamıza rağmen güzel bir galibiyet aldık. Takımın eksiklikleri var. Başkan Ali Şafak Öztürk’ün de dediği gibi şu anda %30’u, +40’ı ile oynayan bir Antalyaspor izliyoruz.

Bu bizim için bir başlangıç oldu. Beş hafta sonra lige sonunda başlayabildik.

Rıza Çalımbay zamanında sahada yürüyen futbolcuların bu maçta adeta 80-90 metre depar atmasını da gözlemledik. Futbolcuların maç sonu açıklamalarında neredeyse hepsi, “Kendimizi kanıtlamak için oynadık” dedi. Demek ki neredeyse hepsi Rıza Çalımbay’dan memnun değillermiş ki, gitmesiyle birlikte kendilerini kanıtlayabildiler.

Geçmişe saplanıp kalmak kimseye fayda getirmez ama Rıza Çalımbay’ın haftalardır “hazır değiller” dediği oyuncular da çatır çatır top oynadılar. Yani futbolcuların da Rıza Çalımbay konusunda yüzde yüz haksız olmadıkları ortaya çıkmış oldu.

Başkanın da dediği gibi takımı taşıyabilecek hoca Leonardo olabilir mi? Çalıştırdığı takımlara söylenecek bir söz yok ama kariyeri konusunda endişelerim var. Ama Leonardo hakkında henüz yorum yapmak çok erken. Inter, Milan gibi dünyaca ünlü takımları çalıştırmış olabilir ama sadece Inter’de başarı yakalayabildiğini ve orada da istikrarı yakalayamadığını biliyoruz. Sonrasında ise sekiz yıldır kulübede değil zaten.

Eto’o, Nasri ve Menez gibi isimlerin üstüne Leonardo gibi bir ismin olması güzel ama bunu sadece isim olarak söyleyebiliriz. Teknik direktörlük kariyerini gerçekten çok bilen yok. Adaptasyon süreci geçene kadar yine sıkıntı yaşayabiliriz. İyi mi olacak, kötü mü olacak demek için hiçbir spor adamı yeteri kadar bilgiye sahip değil. Bekleyip göreceğiz. Avrupa’da kariyer yapmak isteyen bir isim olduğu ve yardımcısının da Serginho gibi büyük bir isim olduğu için kendisinden beklentimiz çok büyük.

Son olarak istenmeyen adam Sakıb Aytaç’ın biraz da Diego’nun isteği ile maç sonunda taraftarın yanına giderek barışmak istediğini gördüm. Djourou ise konuyu anlamadı ve tribüne forma atarak kargaşa yarattı. Sakıb Aytaç, 07 Gençlik’in önüne gelemedi. İyi ki de gelemedi çünkü kendisine gösterilecek tepki çok büyük olabilirdi. Allah kurtardı diyebiliriz.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER