SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Kenetlendik Kazandık

Önemli olan şimdi elimizden geldiği kadar puan kazanmak, kötü futbol oynasak da üç puanı almayı bilmek olmalıdır…

07 Şubat 2018 - 7:14 'de eklendi.
Kenetlendik Kazandık

Malatyaspor galibiyetinden sonra aklıma Akhisaspor maçında kaçan iki puan geldi. O maçta üç puan almayı başarabilseydik, şu an 23 puan ile 12. sırada olacaktık ancak buna da şükürler olsun.

Yatan çakma yıldızlar gitti, savaşan ve yürekleri ile oynayanlar kaldı. Cezasından ötürü uzun süre oynamayan Maicon göz doldurdu. Herkesin örnek alması gereken bir futbolcu… Gösterdiği mücadele, hırslı ve maç içinde sürekli geriye gelip yardım etmesiyle galibiyetin mimarlarındandır.

Yeni Malatyaspor maçında ataklarımızın %50’si sağ kanattan gelmiş. Maicon ile Nazım çok iyi ikili oldular. Özellikle Nazım kendini her hafta daha da geliştiriyor. Celustka’dan o bölgede verim alamadıktan sonra kendisi bize ilaç gibi geldi. Hamza Hocanın da açıklamasından anladığım kadarıyla Nazım’ı savunma anlamında geliştirmeye çalışıyor.

Kazandığı yedi mücadele ile altı hava topunun yanı sıra iki gol atarak katkı sağlayan Deniz Kadah’a sahip çıkmalıyız. Ne kadar bizi maç içinde çıldırtsa da hırsı ve mücadelesini unutmamak lazım. Kendisi bu takımı çok seviyor ve elinden geleni yapmaya çalışıyor. Taraftar ile olan bağı da güzel. Bize Deniz, Zeki, Maicon gibi futbolcular lazım.

Yeni forvetimiz Doukara bana eski forvetimiz Diarra’yı hatırlattı. Doukara, Diarra’nın daha iri ve daha hantal hali… Çıktığı ilk maçta asistini de yaptı, ilerleyen maçlarda nasıl katkı vereceği merak konusu oldu. Osmanlıspor giib yanlış oyun oynarsak, ondan verim alamayız. Kontra futbol oynarsak verim alamayız ve gol atmakta zorlanır.

Bazıları fark etmiştir, takım ofansif anlamda oyun kurmakta zorlanıyor. Bunun sebebi ise orta sahamızda pas yapabilen futbolcunun olmamasıdır. Zeki-Charles ikilisi mücadele eden, op kazanan futbolcular ama bize o bölgede Charles’ın ya da Zeki’nin yanına pas yapabilen, oyun kuran bir futbolcu lazım. Elimizde William var ancak sakatlıklardan ötürü ondan yararlanamadık.

Önemli olan şimdi elimizden geldiği kadar puan kazanmak, kötü futbol oynasak da üç puanı almayı bilmek olmalıdır. Elimize geçen pozisyonları harcayacak bir lüksümüz yok.

#KenetlenAntalyasporlu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER