Kayseri’de Mücadele

Kayseri’de Mücadele
06.05.2015
A+
A-

Şampiyonluk havasına girmiş bir şehre, maçın ardından şampiyonluk kutlamaya hazır bir takımın karşısına, hele ki gidişatımızın iyi olmadığı bir dönemde gelince açıkçası maçta hezimet bekliyordum. Kayserispor bu doğrultuda istekli de başladı. Golü ha yedik ha yiyeceğiz derken Kayserispor’un direnci kırılmaya başladı. Daha sonra topla daha fazla oynamaya çalışan taraf olduk. Ardından birkaç atak geliştirmek istesek de özellikle Diarra’nın ileri uçta etkisiz kalması bize mücadele etmekten başka şans tanımadı. Özellikle savunmada ve orta sahada maç boyu dişe diş bir mücadele hakimdi.

Her geçen dakika Kayserisporlu futbolcuları daha da stresli hâle getirdi. Çünkü gol atmaları mecburi bir durum olmuştu. Bundaki sebeplerin en başında şampiyonluğu kutlamaya hazır bir şehir ve onun yansıması olan tribünler geliyordu. Onlar için başlangıçta güzel olan bu ortam özellikle son dakikalarda büyük bir baskı hâline geldi. Biz ise bu baskıdan maalesef yararlanamadık. Oysaki son 15 dakika gibi bir kısımda yapılacak akıllı hamleler veya birkaç oyuncunun bireysel performansı ile golü atmamız içten bile değildi.

Ne kadar iyi mücadele edersek edelim son üç haftadır sadece bir gol atabildiğimiz de bir gerçek. Kalan haftalarda ve özellikle yüksek ihtimalle kalacağımız play-offlarda bu zayıf hücum gücünün olumsuz yansımalarını görmemek adına hücum yönümüzü acilen geliştirmemiz gerekli.

Maçla ilgili son bir not: Yasal olarak zorunlu olan Passolig uygulanmadığı için Kayserispor’a bir yaptırım uygulanacak mı? Eğer uygulanmayacaksa biz de uygulamayalım da bitsin bu işkence.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.