Gerçekler Playoff

Gerçekler Playoff
18.05.2015
A+
A-

Günlerdir konuştuğumuz, hesaplarımızın en kritik noktası olan Osmanlıspor maçı sonlandı. Skor önemsiz, sonuç net: kaybettik. Artık hayallerde kalan ikincilik yerine gerçekteki play-offları konuşabiliriz.

Play-offu garantileyenler ve play-offa katılması muhtemel takımlar kimler? Adana Demirspor, Antalyaspor, Albimo Alanyaspor, Samsunspor, Şanlıurfaspor ve Altınordu. Hak edenin kazanıp bir üst lige çıkacağı play-off maçları görmek ve bunu başaranın da Antalyaspor’umuzun olmasını görmek en büyük dileğimiz.

Sezon başındaki konuşmalar ligdeki en iyi kadronun açık ara Kayserispor ve Antalyaspor’da olduğuydu. Kayserispor kâğıt üzerinde görünen bu gücünü gerçeğe dönüştürerek şampiyon oldu ve Süper Lige çıktı. Biz ise sezon boyu bunu gerçekleştirmekten çok uzak kaldık. Özellikle istikrardan çok uzaktık. Zaten bir sezonda üç hoca değiştiren bir kulüpte istikrardan ne kadar bahsedilebilir?

Kendi işimizi kendimiz zorlaştırarak sezonu play-off potasında kapattık diyebiliriz. Artık hayati önem taşıyan iki play-off maçı ile sezon boyu yapamadığımız Süper Lig amacına ulaşmaya çalışacağız. Tabii ki ilk maçı kazanabilirsek ikinci maç bizi bekliyor olacak.

Play-off müsabakalarında rakibin adına ve sezon içerisindeki maçlara bakmadan mücadele etmek gerekiyor. Şimdiden sonuç ne olur öngörmemiz imkansız ama sezon boyu oynayamadığımız kadar iyi oynamamız gerektiği bir gerçek. Bu maçlarda taraftar gücünü arkasına alacak takımların da önemli bir artısı olacaktır. Osmanlıspor maçının 1-3’ten 3-3’e gelmesi bunun en taze örneği oldu.

Pek de başarılı geçmeyen bir sezonda üç hoca değişti. Evet başarısızlık olabilir ama bu neden sadece teknik direktör bazında fatura edilir? Yani yönetimler neden suçu kendinde aramak yerine işin kolayına kaçar? Mesela iki senedir camiaya başarısızlıktan başka bir şey yaşatmayan başkan neden değişmez? Acaba kendisi dokunulmaz mıdır? Play-off sonuçları ne olursa olsun artık kulübe sonsuza kadar uğramamasını yürekten diliyorum.

Antalyaspor’umuza play-off ve Süper Lig yolunda şimdiden başarılar diliyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.