SadeceAntalyaspor.com

Gencer, Bakan Kılıç’tan Özür Diledi

Başkan Gültekin Gencer, bugün düzenlediği basın toplantısında Bakan Kılıç’tan özür diledi …

21 Haziran 2016 - 14:45 'de eklendi.
Gencer, Bakan Kılıç’tan Özür Diledi

Başkan Gültekin Gencer, bugün düzenlediği basın toplantısında Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’tan özür diledi.

Antalya Arena’nın devralma işlemi hakkında tepkisini dile getiren Gencer, bu işleme dair yapılan basın açıklamasını kendisinin yapmadığını, kendisinden istendiği için yaptığını belirterek özür diledi. Stadyum konusunda tek suçlunun Menderes Türel olduğunu belirten Gencer, bir yıldır beklediklerini söyledi.

Gencer, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

O basın açıklamasını ben kendim yapmadım. Benden istendiği için yaptım. Bunu da Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a aktardım. Bakanımızın bilgilendirilmesi için rica ettim. 2015 yazında sayın genel müdür stadı teslim almamız için Ankara’ya davet etti. Ama Antalyaspor sevdalısı, Antalyaspor aşığı Büyükşehir Belediye Başkanımız, stadyumu kendine alacağını ve bize masrafı çektikten sonra düşük bedelle devredeceğini söylemişti. Bir yıldır bekliyoruz devredilecek diye. Türkiye’de tüm statlar devredildi. Biz maalesef bu zamana kadar valilik tarafından kulübe gelmiş stat kirası olarak borçlanma 1 milyona yakın. Bizden her hafta tüm giderler fatura ediliyor, ödenmediği için de icra işlemi anında valilikten geliyor. Biz prosedür olarak Büyükşehir Belediyesinin stadı devralamayacağını biliyorduk. Defalarca söylememiz, bürokratların yanlış yönlendirmesi neticesinde bir yıldır Antalyaspor ve Antalya şehri, kendisi için yapılmış statta sadece maç oynamaktan başka bir şey yapamadı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER