SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Galibiyet

Konya ve Fenerbahçe maçında galibiyetlerle ayrılırsak bu takım çıkışa geçer …

08 Kasım 2017 - 7:50 'de eklendi.
Galibiyet

Süper oynamadık ama takımımız çok önemli bir üç puan almayı bildi.

Deniz, Eto’o ve Maicon’un uyumunu çok beğendim. Maicon ve Deniz Kadah’ın ortaya koyduğu mücadele sayesinde kaptanımız Eto’o da rahatladı ve böylece Karabük maçında Eto’o’yu birçok pozisyonda gördük. Takımımız adına da iki gol atarak galibiyeti getirdi. Eto’o’yu böyle hırslı görmek beni mutlu etti. Umarım artık Eto’o’yu yine her maçta böyle istekli görürüz ve üst sıralara çıkmayı başarırız.

Menez’in yine ne yaptığı belli değildi. Oyuna girince takımı yavaşlattı. Halı sahada bile oynatmazlar seni be Menez! Birileri artık bu adamabir ders vermeli, Menez de nereye geldiğini fark etmelidir. Yoksa başımızı çok ağrıtacaktır.

Menez oyuna girdiğinde kötü başlamamıştı ancak bir pozisyonu tek başına harcayınca taraftarımız da haklı olarak ıslıkladı ve Menez oyundan çok feci şekilde düştü. Ama taraftarda kredin de önemlidir. Deniz Kadah oynadığı birçok maçta pozisyon harcıyor fakat kimse onu ıslıklamıyor çünkü kredisi bol bu takımda. Bunun nedeni ise her maç ortaya koyduğu hırs ve gösterdiği mücadele.  Danilo sahada koştu, savaştı, oyundan çıkarken alkışlandı. Yani sahada istekli, koşan, mücadele eden bir Menez görürsek taraftar seni bağrına basar ancak ciddiyetsiz bir şekilde oynarsan yuhlanırsın.

Charles bana göre maçın en iyilerindendi. İstatistiklerine bakarsak da bu doğrulanıyor. %87 pas isabeti ile oynamış, ayrıca dokuz ikili mücadele kazanmış. Ancak kendisini ofansif anlamda kreatiflik yönünden geliştirmesi gerekmektedir.

Genç yeteneğimiz oynadığı 76 dakikada yine göz doldurdu. Yedi ikili mücadele kazanmış, pas isabeti %78 ve kaleyi bulan dört şutu var. Keşke birisi gol olsaydı! Genç kardeşimizi için bu çok büyük bir motivasyon olurdu.

Leonardo bana göre Karabük maçında sınıfta kalmıştır. Maçta rakibe pres yapan, koşan, mücadele eden Danilo’y çıkartıp Menez’i oyuna alarak büyük hata yaptığını düşünüyorum. Rakip on kişi kalmasına rağmen ofansif anlamda etkililerdi, biz top tutmakta zorlandık. Oyuncu değişikliklerinde maalesef hocamız sınıfta kalmıştır.

Bakalım milli maç arasını nasıl değerlendireceğiz. Maalesef sakatlıklardan halen kurtulamadık. Konyaspor deplasmanını büyük bir heyecanla bekliyorum. Konya ve Fenerbahçe maçında galibiyetlerle ayrılırsak bu takım çıkışa geçer.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.Etiketler :
BENZER HABERLER