SadeceAntalyaspor.com

Çalımbay: “Esas Problem Sahanın Dışındaydı”

Antalyaspor ile iki hafta önce yollarını ayıran teknik direktör Rıza Çalımbay, kulüpten ayrılık süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu…

04 Ekim 2017 - 13:26 'de eklendi.
Çalımbay: “Esas Problem Sahanın Dışındaydı”

Antalyaspor ile iki hafta önce yollarını ayıran teknik direktör Rıza Çalımbay, kulüpten ayrılık süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

AA’ya açıklamalarda bulunan Çalımbay, geçen sezonun altıncı haftasında Antalyaspor 2 puandayken göreve geldiklerini hatırlattı.

Ekibiyle riske girdiğini kaydeden tecrübeli teknik adam, “Antalyaspor’u çok iyi yerlere getirdik. Mükemmel bir sezon geçirdik ve Avrupa kupalarını kıl payı kaçırdık. Geçen sezon huzurlu çalışmıştık ama bu sene Antalyaspor’da huzur yoktu. Yaptığımız transferlerin geç gelmesi, sakat oyuncuların fazlalığı, zaman zaman fikir ayrılığına düşmemiz… Bunların hepsi bir araya gelince ortaya böyle bir sorun çıktı ve ayrılık gerçekleşti. Bütün amacımız Antalyaspor’u geçen sezondan daha iyi yerlere getirmekti. Geçen sezon 5’inci olduk bu sezon daha üstleri düşünüyorduk. Böyle bir fikir ayrılığı, uyuşmazlık olunca, ileriyi göremeyince ayrılık oldu” diye konuştu.

Antalyaspor’dan kendi isteğiyle ayrılmadığını belirten Rıza Çalımbay, huzursuz bir ortamda ileriyi görmenin mümkün olmadığını ifade etti.

Kırmızı beyazlı ekibi çok daha iyi yapacağına yürekten inandığını belirten Çalımbay, “Zaman lazımdı ama zamanı bulamadık. Yönetimden beklediğim, geçen sezon olduğu gibi yanımda olmalarıydı. Sonuçta konuşarak iyi bir şekilde ayrıldık, kimseye bir kırgınlığım yok. Muhteşem bir taraftarımız vardı. Yönetim geçen sezonki gibi değildi, ayrılanlar oldu. Zarar olunca, ayrıldık.” ifadelerini kullandı.

Samuel Eto’o’nun yeni transfer Samir Nasri’ye verilen ücreti sorun ettiği iddialarına da cevap veren Çalımbay, “Bu tür sıkıntılar vardı ama bunu açıklayacak yönetim kuruludur. Hiçbir zaman o arkadaşların sıkıntılarını gündeme getirmedim. Ayrılırken bile bir şey söylemedim. Bunun bütün zararını biz yaşadık saha içinde. Esas problem sahanın dışındaydı. Bu sıkıntılar da maalesef zaman zaman sahaya yansıdı. Başkan iyi bir insan ve iyi şeyler yapmak için uğraşıyor. Camia da çok iyi. Belediye de her yönden destek veriyor ve her şey çok iyiydi ama olmadı” şeklinde konuştu.

Antalyaspor’dan ayrılmasının kendisini daha da hırslandırdığını belirten Rıza Çalımbay, kırmızı beyazlı kulüpten ayrıldıktan sonra teklifler aldığını açıkladı.

Antalyaspor’u bırakır bırakmaz başka takıma gitmenin yanlış olabileceğine değinen Çalımbay, “Biraz beklemek istiyorum. Gelen tekliflere teşekkür ediyorum. Para pul önemli değil, benim için huzurlu çalışma ortamı yeterlidir. Takımları iyi yere getirip ayrılmak zorunda kalıyoruz. Bu bizden kaynaklanmıyor. Ben ne Mersin İdmanyurdu, ne Kasımpaşa ne de Antalyaspor’dan isteyerek ayrıldım. Mersin İdmanyurdu’ndan ayrılmasaydım belki hala Süper Lig’deydi. Kasımpaşa bana 15’inci ol dedi ben 7’nci oldum. Avrupa kupalarına gitmeyi hakem hatalarıyla kaçırdık. Bu sene de rahatlıkla anlaşabileceğimiz konular nedeniyle ayrılık yaşadık” ifadelerini kullandı.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

BENZER HABERLER