SadeceAntalyaspor.com

Cihan Bulut Eto’o Gerçeğini Açıkladı

Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut, Eto’o’nun Atiker Konyaspor’a transfer sürecini anlattı…

15 Şubat 2018 - 12:59 'de eklendi.
Cihan Bulut Eto’o Gerçeğini Açıkladı

Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut, Eto’o’nun Atiker Konyaspor’a transfer sürecini anlattı.

Eto’o’nun dünya yıldızı bir oyuncu olduğunu belirten Bulut, “Biz Antalyaspor’a yaptığı katkıdan dolayı kendisine teşekkür ettik. Kalması konusunda görüşmelerde yaptık, fakat yıl sonuna kadar bizim oyuncumuzdu, ısrarlı bir şekilde 2 yıl daha sözleşme uzatmak istedi ve finans yükü oldukça kulübümüze artık ağır gelmeye başladı. Her ayın belli bir gününde parasını almak istiyordu. Eşitlik ve adalet sistemiyle onu birkaç gün geciktirdiğimiz zaman bunu kabul etmeyeceğini açıkça söyledi. Hatta asbaşkanımız Şefik Öz kendisiyle özel konuşmalar yaptı. Daha önceden verilmiş bir söz olduğunu kendisi ifade etti. Açıkça söylemek gerekirse ben Eto’o’ya teşekkür ettim” diye konuştu.

Eto’o’yu Antalyaspor’a kazandıran ekibin Kamerunlu oyuncuyu Konyaspor’a götüren ekip olduğunu kaydeden Cihan Bulut, “Bir boşlukta özel görüşmelerle gerekli mutabakatlara varmışlar. Ben hatta en son gün Eto’o’nun sözleşmesini imzalamayacağımı söyledim. Çok sert davrandım menajerine. Yırtıyorum dedim. Eto’o telefona sarılarak, birini aradı ve ‘Baba başkan sözleşmeyi imzalamıyor’ dedi. Ben de o kişiyi aradım, ‘Ayıp ediyorsunuz’ dedim” ifadelerini kullandı.

Antalyaspor’un herkesin üzerinde ve kalıcı bir kurum olduğunu vurgulayan Bulut, “Kimseyle kavga etmeyecek ve kimseyle de problem olmayan bir kulüp olması lazım. Antalya’dan gideceği için Allah’a ısmarladık demek için bizi aradı dediler. Bu beni üzdü. O saatlerde biz ’mutlaka Antalyaspor’dan gitmek istiyorsan başka bir takıma gidebilirsin’ dedik. Alanyaspor’a teklif ettik. Biz teklif ettik. ’Ben Konyaspor’a söz verdim’ dedi. Belli bir rakam hesabıma ‘dekontu da gösterdi’ 750 bin Euro para almış. 650 bin Euro menajeri para almış. Bize de toplam bıraktığı para 2,1 milyon Euro. 500 bin Euro bizden alacağı vardı. 300 bin Euro bir dönem önceden verilmiş olan bir karşılıklı sözden alacağı vardı. Toplamda 2,1 milyon Euro gibi bir para bıraktı” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER