SadeceAntalyaspor.com

CHP Antalya Milletvekilinden Antalyaspor Yönetimine Tepki

CHP Antalya Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Antalyaspor’dan yapılan açıklama hakkında tepki gösterdi…

08 Mayıs 2018 - 17:00 'de eklendi.
CHP Antalya Milletvekilinden Antalyaspor Yönetimine Tepki

CHP Antalya Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Antalyaspor’dan yapılan açıklama hakkında tepki gösterdi.

İzmir Marşı’nın nedense Antalyaspor yönetimini rahatsız ettiğini belirten Budak, hiçbir gücün ve hiçbir baskı ortamının Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgilerini eksiltmeyeceği gibi aksine daha da güçlenmesine neden olacağını vurguladı.

İsteseler de istemeseler de o tribünlerde göğüslerini gere gere ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa’ diye haykırmaya devam edeceklerini kaydeden Çetin Osman Budak, bu kadar acz dolu ve utanç kaynağı bir açıklamaya imza atacak kadar kendini kaybetmiş Antalyaspor yönetimini şiddetle protesto ettiğini ifade etti.

Çetin Osman Budak’ın açıklamaları şu şekilde:

“Gençlerbirliği-Antalyaspor maçında tribünlerde coşkuyla söylenen İzmir Marşı nedense Antalyaspor yönetimini rahatsız etmiştir. O kadar rahatsız olmuşlar ki utanmadan ‘söylenmesi hoş değil’ diye açıklama yapacak kadar konuyu ileri götürmüşlerdir. Kendilerine sormak istiyorum;

İzmir Marşı neden sizi bu kadar rahatsız etmektedir? Açıkça ifade edin, siz İzmir Marşı’ndan mı, yoksa o marşı büyük bir gururla söyleyen taraftarlarımızın ve yurttaşlarımızın içindeki Atatürk sevgisinden mi rahatsız oluyorsunuz?

Eğer Atatürk sevgisinden, Atatürk ilke ve devrimlerinden rahatsız olmuyorsanız; maçlarda, sokaklarda, meydanlarda hep birlikte İzmir Marşı’nı söylemeye var mısınız? Bilinmelidir ki Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkenin kurucusu, ortak değeri, minnet ve şükranla andığımız önderidir.

Hiçbir güç, hiçbir baskı ortamı ona olan sevgimizi eksiltmeyeceği gibi aksine daha da güçlenmesine neden olacaktır. Siz isteseniz de istemeseniz de, biz o tribünlerde göğsümüzü gere gere ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa’ diye haykırmaya devam edeceğiz.

Bu kadar acz dolu, utanç kaynağı bir açıklamaya imza atacak kadar kendini kaybetmiş Antalyaspor yönetimini şiddetle protesto ediyorum. @Antalyaspor
#derhalistifaedin”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER